PARTNER PORTALU
 • BGK

W Otwocku będą odwoływać prezydenta

 • pt    30 września 2016 - 20:41
W Otwocku będą odwoływać prezydenta
Prezydent Otwocka Zbigniew Szczepaniak (fot.youtube.com)

• Uchwałę o przeprowadzeniu referendum w sprawie odwołanie prezydenta Otwocka Zbigniewa Szczepaniaka podjęła bezwzględną większością głosów rada miasta. 
• Spór prezydenta z radnymi PiS paraliżuje pracę samorządu.
Otwoccy radni większością głosów podjęli uchwałę o przeprowadzeniu w mieście referendum w sprawie odwołania prezydenta. Radni krytykowali prezydenta niemal od początku kadencji, swoją oceną jego pracy wyrazili nie udzielają mu absolutorium.

To stało się podstawą do podjęcia uchwały o przeprowadzenie referendum odwoławczego.
Uchwały o nieudzieleniu absolutorium, została utrzymana w mocy przez kolegium Regionalnej Izby Obrachunkowej.

– Od początku kadencji radni manipulują informacjami, które mają przedstawić mnie w negatywnym świetle – bronił się Zbigniew Szczepaniak

Zbigniew Szczepaniak działania koalicji w radzie miasta nazwał „nieodpowiedzialną polityką na niekorzyść miasta i jego mieszkańców, służącą wyłącznie przejęciu stanowiska prezydenta”.

– Nie zgadzam się z polityką niezgody prowadzoną przez radnych z koalicji. Od początku kadencji manipulują państwo informacjami, które mają przedstawić mnie w negatywnym świetle. Do opinii publicznej trafiały tylko półprawdy – mówił podczas sesji prezydent pisze portal linia.com.pl.
Prezydent nie zgodził się też z zarzutami, że z ubiegłorocznego planu wykonanych zostało tylko pięć inwestycji.

Za podjęciem uchwały o przeprowadzeniu w Otwocku referendum w sprawie odwołania prezydenta zagłosowało 13 radnych

Za podjęciem uchwały o przeprowadzeniu w Otwocku referendum w sprawie odwołania prezydenta zagłosowało 13 radnych

Aby w wyniku referendum Zbigniew Szczepaniak został odwołany ze stanowiska do urn musi pójść 8 tys. 676 mieszkańców, (ok 26 proc. uprawnionych do głosowania).

Termin referendum wyznaczy go komisarz wyborczy. Można się spodziewać, że będzie to pod koniec listopada lub na początku grudnia br. (komisarz wyborczy ma 50 dni na ogłoszenie terminu referendum po opublikowaniu uchwały w tej sprawie w dzienniku urzędowym).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (3)

 • Prowadzą kraj do updku!, 2016-10-04 08:59:40

  Do Prawo! Precz PiS!: PiSowskie ścierwa złodzieje i oszuści okradający społeczeństwo z dóbr i godności osobistej !!! W związku z ujawnioną najwidniejszą w Historii powojennej Polski aferą gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin na "B" budowlane, gdz...ie są złodzieje uchwalone rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków w obrębach miast- prawica wciąż okrada Nas, wspólnie z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym, łamiąc prawa człowieka zarówno właścicieli dawnych gruntów rolnych w obrębach gmin z uwagi iż nie byli stronami postępowania, jak i okradanym przez Jarosław Kaczyńskiego i Beatę Szydło obywateli zamieszkujących obręby miast, jedynych utrzymujących z podatków przestępców w Rządzie i Radnych Miast. PiS łamiąc nagminnie prawa Unijne doprowadził do rozłamu i wyjścia Wielkiej Brytanii z UE-Bolszewicy PiS nigdy nie byli cywilizowani!  rozwiń
 • Prawo! Precz PiS!, 2016-10-04 06:07:45

  PiSowskie ścierwa złodzieje i oszuści okradający społeczeństwo z dób i godności osobistej !!! W związku z ujawnioną najwidniejszą w Historii powojennej Polski aferą gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrębach gmin na "B" budowlane, gdzie są złodzieje uchwalo...ne rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków w obrębach miast- prawica wciąż okrada Nas, wspólnie z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym łamiąc prawa człowieka zarówno właścicieli dawnych gruntów rolnych w obrębach gmin z uwagi iż nie byli stronami postępowania, jak i okradanym przez Jarosław Kaczyńskiego i Beatę Szydło obywateli zamieszkujących obręby miast, jedynych utrzymujących z podatków przestępców w Rządzie i Radnych Miast.  rozwiń
 • Prawo! Precz PiS!, 2016-10-03 20:32:36

  PiSowskie ścierwa złodzieje i oszuści obkrawający społeczeństwo z dób i godności osobistej !!! W związku z ujawnioną najwidniejszą w Historii powojennej Polski aferą gruntową masowych zmian oznaczeń gruntów rolnych wszystkich klas w obrebach gmin na "B"budowlane, gdzie są złodzieje uchwal...one rekompensaty finansowe dla właścicieli nieruchomości i budynków w obrebach miast- prawica wciąż okrada Nas, wspólnie z Platformą Obywatelską i Polskim Stronnictwem Ludowym łamiąc prawa człowieka zarówno właściceli dawnych gruntów rolnych w obrębach gmin z uwagi iż nie byli stronami postępowania jak i okradanym przez Jarosław Kaczyńskiego i Beatę Szydło obywateli zamieszkujących obręby miast jedynych utrzymujących z podatków przestępców w Rządzie i Radnych Miast.  rozwiń