PARTNER PORTALU
  • BGK

W PiS ruszają wybory terenowe. Prezes PiS podpisał w tej sprawie rozporządzenie

  • PAP/JS    9 października 2017 - 18:20
W PiS ruszają wybory terenowe. Prezes PiS podpisał w tej sprawie rozporządzenie
Zarządzenie zostało wysłane do szefów okręgów w całym kraju, którzy są teraz zobowiązani do przeprowadzenia tych wyborów. (fot. pixabay.com)

Do 15 grudnia będą się odbywać wybory władz powiatowych, gminnych i miejskich struktur Prawa i Sprawiedliwości; rozporządzenie w tej sprawie podpisał prezes PiS Jarosław Kaczyński - poinformował wiceprezes ugrupowania Joachim Brudziński.
Zarządzenie zostało wysłane do szefów okręgów w całym kraju, którzy są teraz zobowiązani do przeprowadzenia tych wyborów.

Struktura PiS w kraju to okręgi, które zostały wyznaczone w odniesieniu do okręgów wyborczych w wyborach do Sejmu i przeważnie pokrywają się z ich zasięgiem. W ramach okręgów funkcjonują organizacje powiatowe, gminne i miejskie.

Wybory szefów okręgów odbyły się jesienią ubiegłego roku. Z kolei w lipcu 2016 r. odbyły się wybory władz krajowych PiS - Jarosław Kaczyński został wybrany na kolejną kadencję szefa PiS, wybranych zostało wówczas 120 członków Rady Politycznej, a także członków sądu dyscyplinarnego i krajowej komisji rewizyjnej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.