PARTNER PORTALU
  • BGK

W Płocku 5, a w Ciechanowie 7 kandydatów do Senatu

  • PAP    31 sierpnia 2011 - 17:33

W jednomandatowym okręgu wyborczym nr 38 w Płocku zarejestrowano 5, a w okręgu nr 39 w Ciechanowie 7 kandydatów do Senatu - poinformował w środę szef płockiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego Krzysztof Wawro.
Zarejestrowani kandydaci do Senatu z Płocka to: Michał Boszko (PSL) - obecny senator tej partii, Paweł Deresz (SLD) - bezpartyjny dziennikarz, mąż posłanki z okręgu płocko-ciechanowskiego Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie smoleńskiej w 2010 r.

Kandydatem PO do Senatu jest tam obecny senator tej partii Eryk Smulewicz, a kandydatem PiS Marek Martynowski - radny mazowiecki, b. urzędnik Kancelarii Prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Kandydatem ubiegającym się w Płocku o mandat senatora jest także Zbigniew Czubacki - bezpartyjny b. burmistrz Sochaczewa, który startuje z własnego komitetu wyborczego, mając poparcie PJN i Obywateli do Senatu.

Okręg nr 38 w Płocku obejmuje powiaty: gostyniński, płocki, sierpecki, sochaczewski, żyrardowski oraz miasto na prawach powiatu: Płock.

Z kolei jako kandydaci do Senatu z Ciechanowa wystartują: Henryk Antczak (PSL) - radny sejmiku mazowieckiego z Mławy, Jan Maria Jackowski (PiS) - b. poseł AWS i członek LPR, Krzysztof Jakubowski (PO) - radny tej partii w Radzie Miasta Żuromina.

Kandydatką Unii Prezydentów-Obywatele do Senatu jest tam Serafina Ogończyk-Mąkowska - prawnik, członkini Europejskiego Forum Właścicielek Firm i Business Centre Club, redaktor naczelna magazynu Business & Beauty.

PJN zarejestrowała tam jako kandydata do Senatu Zdzisława Mierzejewskiego - wójta gminy Ojrzeń, a Polska Partia Pracy - Sierpień 80 bezpartyjnego Jerzego Pękałę z Wieczfni Kościelnej. Jako kandydat własnego komitetu startuje tam również bezpartyjny Wiesław Piotrowski.
Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.