PARTNER PORTALU
 • BGK

W połowie kwietnia PiS ogłosi swoich kandydatów w wyborach samorządowych

 • PAP/TK    3 kwietnia 2018 - 10:21
W połowie kwietnia PiS ogłosi swoich kandydatów w wyborach samorządowych
Władze PiS ogłoszą część kandydatów w wyborach samorządowych podczas konwencji zaplanowanej na 14 kwietnia (fot. wikipedia.org)

Na 14 kwietnia zaplanowano konwencję Prawa i Sprawiedliwości w Warszawie. Prawdopodobnie właśnie wtedy poznamy nazwiska osób, które z ramienia partii wystartują w wyborach samorządowych - zapowiedział Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.
14 kwietnia ma się odbyć konwencja PiS w Warszawie m.in. z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego, wicepremier Beaty Szydło oraz prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Prawo i Sprawiedliwość podsumuje wówczas dwa lata swych rządów; nakreśli też założenia programowe na kolejne lata.

Dworczyk, pytany w radiowej Trójce, czy podczas konwencji zostanie ogłoszona jego kandydatura w wyborach na prezydenta Warszawy odparł, że na decyzje ws. kandydatów PiS trzeba jeszcze poczekać.

Czytaj także: Krzysztof Sobolewski: PiS jest gotowe na wybory samorządowe

"Decyzje o tym jacy będą kandydaci, jeśli chodzi o prezydentów czy kandydatów do sejmików wojewódzkich, są zarezerwowane dla władz Prawa i Sprawiedliwości. Musimy zaczekać, aż one zostaną oficjalnie ogłoszone" - oświadczył.

Dodał, że 14 kwietnia jest "jedną z dat, czy momentów, kiedy być może poznamy nazwiska niektórych kandydatów".

Pierwsza tura wyborów samorządowych odbędzie się w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (9)

 • proste, 2018-04-04 06:56:43

  zagłosuję na PSL bo PiS robi jakiś dym z tą ustawą o publicznym transporcie zbiorowym, przecież powinien stanąć po stronie ludu.
 • dlaczego ?, 2018-04-03 13:35:58

  oczywiście, że z budżetu państwa, tez powinny być przeznaczane jakieś pieniądze na ten rodzaj transportu, przecież to jest transport podstawowy, pakują miliardy na kolej, choć pociągi jeżdżą tylko po szynach, pakują w lotniska, ale przecież samolotami nie podróżuje się na co dzień, chyba zapomnieli ...o zwykłych Polakach.  rozwiń
 • bez ściemy, 2018-04-03 13:28:02

  Gdyby PiS, nie zechciał poprawić projektu z dn. 16.02.2018r, ustawy o publicznym transporcie zbiorowym w zakresie regionalnego drogowego transportu zbiorowego, to realnie na placu pozostałby tylko PSL, bo wydaje się że reszta nie powinna być brana pod uwagę.