PARTNER PORTALU
  • BGK

W przyszłym roku zmiany w Karcie Dużej Rodziny

  • bad/PAP    16 grudnia 2016 - 18:03
W przyszłym roku zmiany w Karcie Dużej Rodziny
Zmiany czekają program Karta Dużej Rodziny w przyszłym roku. Fot. Obywatel.gov.pl

Lepsze pozyskiwanie partnerów Karty Dużej Rodziny, zwiększenie liczby firm w programie, ułatwienie korzystania z Karty w mniejszych miejscowościach i na wsi - te zmiany czekają program Karta Dużej Rodziny w przyszłym roku.
Ministerstwo Rodziny ogłosiło konkurs na pozyskanie partnera do obsługi programu Karta Dużej Rodziny.

- Chcemy zwiększyć liczbę partnerów szczególnie w mniejszych miastach i na wsi, tak aby Karta była atrakcyjna dla rodzin. Dzięki programowi Rodzina 500 plus rodziny zmieniły się wydatki rodzin. Mogą one częściej korzystać z karty - powiedziała Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej.

Czytaj też: Karta Dużej Rodziny: Nowe zniżki także za prąd i telefon

W konkursie mogą wziąć udział organizacje pozarządowe prowadzące działalność na rzecz rodzin wielodzietnych.

- Otwierajmy Kartę Dużej Rodziny na nowo. Chcemy, by jej partnerami były zarówno duże firmy jak i te lokalne, na które czekają rodziny wielodzietne - dodała minister rodziny.

Karta Dużej Rodziny przyznawana jest każdemu członkowi rodziny, także rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka. Rodzicom karta wydawana jest dożywotnio, dzieciom do ukończenia 18 lub 25 lat w przypadku kontynuowania nauki. Karta przyznawana jest bezpłatnie i bez względu na dochód.

Kartę Dużej Rodziny ma już 1,7 mln osób. W programie uczestniczy około 1,5 tys. firm i instytucji, oferujących zniżki w prawie 13 tys. miejsc w całej Polsce.

Program Karta Dużej Rodziny czekają też inne ważne zmiany.

Zostanie uruchomiona specjalna aplikacja mobilna "KDR na smartfonie", dzięki której, aby skorzystać ze zniżki wystarczy pokazać kartę w telefonie. Karta plastikowa nie będzie już niezbędna.

Dodatkowo, dzięki funkcji geolokalizacji posiadacz karty będzie mógł łatwo i szybko sprawdzić w telefonie, gdzie w pobliżu może skorzystać ze zniżek oraz zapoznać się z ofertą partnerów Karty Dużej Rodziny.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.