PARTNER PORTALU
  • BGK

W Radomiu potrzebna krew

  • JS    7 lipca 2017 - 19:54
W Radomiu potrzebna krew
Potencjalny krwiodawca powinien zapoznać się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnić kwestionariusz dla krwiodawców. (fot. radom.pl)

Jak można przeczytać w informacji zamieszczonej na fanpage Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Konrada Vietha brakuje przede wszystkim grup krwi o czynniku Rh-, zwłaszcza A Rh-. W tej chwili centrum dysponuje tylko jedną jednostką tej grupy. Brakuje także grup 0 RH-, B RH- i AB RH-. Pozostałe grupy krwi również będą przyjmowane.
Krwiodawcy rejestrować mogą się od poniedziałku do piątku w następujących godzinach: poniedziałek, środa 7.00-14.00 wtorek 7.00 – 18.00 czwartek, piątek 7.00 – 13.30 Krwiodawcą może zostać osoba, która ma od 18-65 lat i posiada dowód osobisty (lub inny dokument ze zdjęciem), która waży powyżej 50 kg, nie chorowała na żółtaczkę, jest zdrowa i w ciągu ostatnich 6 miesięcy nie miała wykonanego zabiegu operacyjnego, tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała.

Potencjalny krwiodawca powinien zapoznać się z „Informacją o chorobach zakaźnych dla krwiodawców” i wypełnić kwestionariusz dla krwiodawców.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.