PARTNER PORTALU
  • BGK

W Sandomierzu i Zawichoście przekroczone stany ostrzegawcze na Wiśle

  • PAP/AH    25 września 2017 - 14:27
W Sandomierzu i Zawichoście przekroczone stany ostrzegawcze na Wiśle
Jedna z największych powodzi w województwie świętokrzyskim miała miejsce w 2010 r. (Fot. Roburek/wikimedia, licencja CC )

Stany ostrzegawcze na Wiśle w południowej części regionu świętokrzyskiego zostały przekroczone. Zapewnił jednocześnie, że sytuacja powoli się uspokaja.
- Stan ostrzegawczy rzek jest przekroczony na Wiśle, w okolicach Sandomierza i Zawichostu. Do stanu alarmowego pozostało jeszcze ok. metra wysokości - poinformował dyżurny Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego (WCZK) w Kielcach w Kielcach Ryszard Mazurkiewicz. Zaznaczył, że sytuacja się stabilizuje i "jeśli nie będzie większych opadów, to problem minie".

- Z danych, które przekazał nam Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w Krakowie wynika, że przez najbliższe kilkanaście godzin mogą wystąpić jeszcze niewielkie opady, a od jutra spodziewana jest temperatura ok. 20 st. - dodał.

W związku z intensywnymi opadami deszczu, od czwartku świętokrzyscy strażacy kilkakrotnie interweniowali w związku z zalanymi piwnicami i posesjami.

Jedna z największych powodzi w województwie świętokrzyskim miała miejsce w 2010 r. w Sandomierzu, kiedy woda zalała kilkanaście ulic w dzielnicach położonych po prawej stronie Wisły.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.