PARTNER PORTALU
  • BGK

W środę kolejne spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami samorządów

  • KDS    10 października 2017 - 21:36
W środę kolejne spotkanie Andrzeja Dudy z przedstawicielami samorządów
Andrzej Duda spotka się w środę (11.10) z przedstawicielami samorządów (fot. prezydent.pl/Andrzej Hrechorowicz)

W środę, 11 października, w Pałacu Prezydenckim odbędzie się kolejne spotkanie przedstawicieli organizacji samorządowych z prezydentem Andrzejem Dudą.
Spotkanie odbędzie się pod hasłem "Wspólnie o Konstytucji, wspólnie o samorządzie”. To też będzie temat przewodni rozmów. Wezmą w nich udział zarówno reprezentanci organizacji samorządowych, jak i eksperci zgłoszeni przez organizacje do zespołu ds. przeglądu prawa samorządowego przy Kancelarii Prezydenta. 

Oprócz Prezydenta RP, głos w dyskusji zabiorą, m.in. Paweł Mucha, zastępca szefa Kancelarii Prezydenta RP, dr hab. Marek Dobrowolski, konstytucjonalista z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, prof. Krystian M. Ziemski z Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, ekspert prawny Związku Gmin Wiejskich RP, Marcin Witko – prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, członek Narodowej Rady Rozwoju i Zespołu do spraw wypracowania zmian w przepisach dotyczących działalności samorządu terytorialnego czy Zygmunt Frankiewicz, prezes Związku Miast Polskich, prezydent Gliwic i Marcin Pluta, wiceprezes ZMP.

Konferencja rozpocznie się o godz.16. Jest ona kolejnym wydarzeniem w ramach kampanii społeczno-informacyjnej przed referendum dotyczącym nowej Konstytucji. 

Warto przypomnieć, że nie jest to pierwsze spotkanie na linii prezydent-samorządy. Andrzej Duda spotkał się z przedstawicielami organizacji samorządowych w maju, aby rozmawiać m.in. o ustroju samorządu w Polsce.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.