PARTNER PORTALU
  • BGK

W Szczecinie dzieci dadzą przykład dorosłym

  • JS    16 marca 2017 - 21:08
W Szczecinie dzieci dadzą przykład dorosłym
W ubiegłym roku ZUK posadził po raz pierwszy krokusy na skarpach przy Wałach Chrobrego (fot. wiadomosci.szczecin.eu)

Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 48 przy ulicy Czorsztyńskiej dadzą przykład dorosłym, jak należy obchodzić się z jedną z wizytówek Szczecina – dywanami z krokusów.
Najmłodsi zbiorą się w piątek (17 marca) na Jasnych Błoniach o godzinie 10 przy pomniku Jana Pawła II, a następnie będą umieszczali zaprojektowane przez siebie tabliczki z hasłami przypominającymi, że krokusy są do podziwiania – nie deptania.

Akcja jest finałem konkursu szkolnego organizowanego przez SP 48 skierowanego dla kas 2-6. Zadaniem dzieci było przygotowanie haseł propagujących ochronę szczecińskich krokusów oraz umieszczenie ich na tabliczkach. Z 38 prac wybrano 8 laureatów. Teraz zwycięskie hasła, w porozumieniu z Ogrodnikiem Miasta z Zakładu Usług Komunalnych, znajdą się na Jasnych Błoniach, gdzie tych kwiatów z dnia na dzień pojawia się coraz więcej. Największy „wysyp” jednak dopiero przed nami.

Krokus zdeptany – 500 złotych mniej

Jeśli jednak ciężka praca dzieci pójdzie na marne, a mieszkańcy wciąż będą niszczyli przepiękne dywany kwiatów należy się liczyć z surową karą. Sposobów na zrobienie sobie zdjęcia na tle różnokolorowych krokusów jest mnóstwo. Nie trzeba po nich chodzić, kłaść się na nie czy zrywać. Jeśli dojdzie jednak do takiej sytuacji straż miejska ma prawo wystawić mandat karny. A ten nie będzie już niski – bo nawet na kwotę 500 złotych.  

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.