PARTNER PORTALU
  • BGK

W tych miastach wojsko przeszkoli kobiety

  • aw/pap    19 listopada 2016 - 13:48
W tych miastach wojsko przeszkoli kobiety
Pierwsze zajęcia samoobrony w Tomaszowie Mazowieckim (fot.twitter.com/Macierewicz_A)

• Antoni Macierewicz wziął udział w inauguracji pierwszej edycji dedykowanych kobietom szkoleń z technik samoobrony. Zajęcia poprowadzą instruktorzy Wojska Polskiego m.in. w zakresie walki wręcz.
• Projekt realizowany będzie od 19 listopada br. do 3 czerwca 2017 r. w 30 obiektach wojskowych w Polsce m.in. Białymstoku, Bydgoszczy, Gdyni, Giżycku, Gliwicach, Krakowie, Koszalinie, Łasku, Międzyrzeczu, Opolu, Poznaniu, Radomiu, Szczecinie, Tomaszowie Mazowieckim, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.
Jak podkreślił szef MON, ideą akcji jest sprawienie, by panie miały możliwość fachowego, bezpłatnego oczywiście dostępu do podstawowej wiedzy na temat samoobrony i rozwijania własnej sprawności i gotowości do stawiania czoła ewentualnemu przeciwnikowi.

Według niego rozwijanie sprawności fizycznej, gotowości do ewentualnej obrony, przyda się każdej kobiecie, zarówno tej, która skończyła 18 lat, jak i tej w sile wieku, jak on sam. Szef MON ma 68 lat. Minister przyznał, iż cieszy się z akceptacji społecznej akcji, bo - jak mówił - zgłosiło się do niej kilka tysięcy kobiet.

Obecna na pokazie wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego, Zofia Szymańska zwróciła uwagę, że kobiety są odważne i w wielu sytuacjach dają sobie doskonale radę. Ale są też sytuacje szczególne, kiedy jest zagrożone zdrowie lub życie, gdzie sama odwaga nie wystarczy. "Potrzebne jest opanowanie, spokój i właściwa reakcja obronna" - powiedziała.

Na pokazie w Tomaszowie Mazowieckim obecna też była aktora Dominika Figurska, według której ta akcja "to wielki ukłon w stronę kobiet w Polsce". Jej zdaniem to ogromne zainteresowanie nią oznacza, że jest wielka potrzeba. "Kobiety chcą się czuć bezpieczne. To wielki ukłon wojska, które po raz pierwszy jest na wyciągnięcie ręki, które już nie jest wojskiem za murami, ale jest przy nas" - dodała.

Więcej czytaj tutaj

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • Bogdan Sitnicki, 2016-11-21 17:04:36

    Łódź została pominięta?