PARTNER PORTALU
  • BGK

W Warszawie powstanie pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci autystycznych

  • PAP/JS    20 stycznia 2017 - 18:49
W Warszawie powstanie pierwsze publiczne przedszkole dla dzieci autystycznych
Oprócz przedszkola zespół szkół przy ul. Tarchomińskiej zostanie też wzbogacony o "nową salę gimnastyczną z zapleczem" (fot.fotolia)

• W Warszawie powstanie pierwsze publiczne przedszkole, dedykowane dzieciom z autyzmem.
• Placówka ma zostać uruchomiona w 2018 r. przy ul. Tarchomińskiej i będzie częścią modernizowanego Zespołu Szkół Specjalnych nr 97.
Modernizacja placówki kosztować ma 10 mln zł. W piątek (20 stycznia)  Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta podpisał w tej sprawie umowę z wykonawcą. Prace mają zakończyć się w maju 2018 roku.

Zespół Szkół Specjalnych Nr 97 to placówka, w której uczą się dzieci z autyzmem. Zespół tworzą obecnie: Szkoła Podstawowa nr 6 i Gimnazjum nr 68. Jak poinformowała Katarzyna Pieńkowska ze stołecznego ratusza, w związku z wprowadzaną reformą edukacji, Gimnazjum nr 68 zostanie przekształcone w szkołę podstawową.

Po modernizacji placówka wzbogaci się o pawilon przedszkolny, który będzie "pierwszym publicznym przedszkolem dla dzieci z autyzmem w Warszawie". "Jeśli modernizacja zakończy się w maju 2018 r., przyjęcie dzieci do przedszkola planujemy od września 2018 r." - powiedziała Pieńkowska.

Dodała, że oczywiście dzieci z autyzmem uczęszczają obecnie do publicznych przedszkoli w Warszawie - integracyjnych i specjalnych. Nowo budowana placówka będzie jednak pierwszym publicznym przedszkolem dedykowanym wyłącznie dzieciom autystycznym.

"W Zespole Szkół Specjalnych nr 97 pracuje doświadczona, wysoko wykwalifikowana kadra psychologiczno-pedagogiczna, która jest pionierem w dziedzinie terapii, opieki i kształcenia dzieci z autyzmem ze sprzężeniami. Od 2007 r. w zespole szkół prowadzone są specjalistyczne zajęcia z najmłodszymi w ramach wczesnego wspomagania ich rozwoju" - podkreśla ratusz.

Oprócz przedszkola zespół szkół przy ul. Tarchomińskiej zostanie też wzbogacony o "nową salę gimnastyczną z zapleczem". Ponadto "budynek zostanie poddany gruntownemu remontowi - termomodernizacji (m.in. wymiana okien, węzła cieplnego i instalacji c.o, ocieplenie), wymianie drzwi wewnętrznych, przebudowie pomieszczeń oraz wymianie wszystkich wewnętrznych instalacji".

Jak informuje stołeczny ratusz szkolnictwo specjalne w Warszawie obejmuje obecnie 46 szkół, zespołów szkół specjalnych i placówek, w których uczy się ponad 4 tysiące dzieci i młodzieży. W warszawskich szkołach specjalnych najwięcej jest dzieci z niepełnosprawnościami sprzężonymi (tzn. że dziecko ma więcej niż jedną niepełnosprawność).

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.