PARTNER PORTALU
 • BGK

Wadim Tyszkiewicz: Mateusz Morawiecki próbuje udowodnić, że Polska jest w ruinie

 • JL    3 października 2016 - 07:10
Wadim Tyszkiewicz: Mateusz Morawiecki próbuje udowodnić, że Polska jest w ruinie
Wadim Tyszkiewicz: Mateusz Morawiecki myli się w ocenie polityki gospodarczej po 1989 r. (fot. Facebook)

Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli, na swoim profilu na Facebooku odniósł się do wywiadu, jakiego 1 października udzielił wicepremier Mateusz Morawiecki.
Wadim Tyszkiewicz uważa, że Mateusz Morawiecki myli się w ocenie polityki gospodarczej po 1989 r.

„Jak się możemy czuć, kiedy ktoś nam wciąż wmawia, że jesteśmy nieudacznikami, że niewiele zrobiliśmy, niewiele osiągnęliśmy? A przynajmniej, że można było dużo, dużo, więcej. Na jakiej podstawie? Słowotok to nie dowód. Nie da się już tego słuchać” – pisze Wadim Tyszkiewicz.

Na dowód publikuje infografiki i zdjęcia z Nowej Soli dowodzące, że Mateusz Morawiecki nie ma racji i „po prostu wpisuje się w retorykę polityczną PiS”. Zdaniem Tyszkiewicza robi to w imię władzy dla władzy.

„Panie Morawiecki, ponoć ludzie dzielą się na tych, co mają prezentacje w Power Poincie, i na tych, co mają coś konkretnego do powiedzenia. Niestety pan, przynajmniej na razie, zalicza się do tych pierwszych. Oprócz pustosłowia, warto byłoby przejść do konkretów. Czekamy” – apeluje Wadim Tyszkiewicz. Według niego „Polska, to piękny, rozwijający się kraj i nikt nas nie przekona, jak wmawia nam nadpremier i nadprezydent Kaczyński, że czarne jest białe, a białe – czarne”.

Wadim Tyszkiewicz zaznacza, że wie, co mówi, bo bywa w wielu miastach partnerskich w całej Europie i widzi, że tam czas zatrzymał się w miejscu,a my „zrobiliśmy gigantyczny postęp”. „Wiem, jaki postęp zrobiliśmy w porównaniu z innym europejskimi miastami. Zawsze coś można zrobić lepiej. To wiemy. Tylko co innego gadać, a co innego zrobić” – konkluduje Wadim Tyszkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (6)

 • Julek, 2016-10-13 13:53:21

  Do Krzysztof Kornatowicz: Ależ bełkot.
 • piesnaidiotów, 2016-10-13 13:37:50

  Do Tomek: Jesteś po prosu głupi jak jeden Bolek z Gdańska. Powiedz Tyszkiewiczowi, że Jego cyferki sobie a Życie w Polsce sobie. Mateusz Morawiecki ma rację twierdząc, że Polska zostawiona przez Tuska jest w ruinie. Przeczytaj sobie Bolek co napisał Krzysztof Kornatowicz, to może coś zrozumiesz a ja...k nie, to idź do szkoły.  rozwiń
 • ... szkoda słów..., 2016-10-03 10:40:56

  Polska w oparach dymu - tvp.info/27184465/chmura-dymu-nad-kutnem-plonie-wysypisko-smieci