PARTNER PORTALU
 • BGK

Wadim Tyszkiewicz podejrzany o przestępstwo. Grozi mu 11 lat

 • MN    5 czerwca 2017 - 13:56
Wadim Tyszkiewicz podejrzany o przestępstwo. Grozi mu 11 lat
Wadim Tyszkiewicz przesłuchiwany w roli podejrzanego o przestępstwo. (fot. Facebook)

Prokuratura bada sprawę meczu piłkarskiego o podwyższonym ryzyku sprzed 5 lat, w którą zamieszany jest prezydent Nowej Soli Wadim Tyszkiewicz.
• Prokuratura zarzuca Tyszkiewiczowi, że nakłaniał prezesa klubu Arka Nowa Sól do rozegrania meczu piłkarskiego o podwyższonym ryzyku bez zgody miasta.

• Spotkanie piłkarskie miało miejsce 5 lat temu i prezes klubu został ukarany grzywną w wysokości 5 tysięcy złotych.

• Teraz sprawa powróciła: przesłuchiwani są działacze klubu, prezydent Nowej Soli jak i jego współpracownicy.

Wadimowi Tyszkiewiczowi grozi do 11 lat więzienia, o czym prezydent poinformował na Facebooku po publikacji materiału na ten temat w jednej z regionalnych gazet. Prezydent został przesłuchany w roli podejrzanego o przestępstwo z art. 231 § 1 kk i art. 18 § 2 kk. Chodzi o mecz piłkarski rozegrany 5 lat temu pomiędzy Stilonem Gorzów a Arką Nowa Sól.

- Policja uznała, że będzie to mecz podwyższonego ryzyka, przez co takie wydarzenie jest traktowane jako impreza masowa już przy liczbie uczestników przekraczającej 200 osób – pisze Tyszkiewicz na Facebooku i dodaje, że mecz się odbył, nie było żadnych awantur, ale policja doliczyła się więcej niż 200 kibiców. W związku z tym prezes klubu został ukarany grzywną 5 tys. złotych. Teraz – po pięciu latach – prokuratura zarzuca Tyszkiewiczowi, że nakłaniał on prezesa klubu do rozegrania meczu bez wymaganej zgody, choć – jak pisze Tyszkiewicz – według zapowiedzi miało być na spotkaniu 199 kibiców i żadna zgoda ze strony miasta nie była wymagana.

Czytaj też: Prokuratura umarza śledztwo w sprawie burmistrza Pionek

- Chyba naprawdę jestem groźnym przestępcą, skoro moją sprawą zajmuje się aż zastępca prokuratora okręgowego specjalnie wyznaczony do prowadzenia mojej sprawy. Przesłuchiwani są przez wiele godzin moi współpracownicy oraz działacze klubu. Jeszcze raz: chodzi o mecz piłkarski sprzed 5 lat – pisze Tyszkiewicz.

Prezydent dodaje, że przez 15 lat sprawowania funkcji prezydenta podjął i podpisał dziesiątki tysięcy decyzji, czasami trudnych i ryzykownych, przez co wielokrotnie narażał się na zarzut przekroczenia uprawnień podejmując decyzje i biorąc odpowiedzialność za działania swoje i swoich współpracowników. – Na myśl mi nie przyszło, że mogę pójść do więzienia za takie bzdury – zaznacza prezydent Nowej Soli i dodaje z ironią:

- A może zanim rozpocznie się proces, Prezydent Andrzej Duda mnie ułaskawi? Ten pobożny, dobry człowiek ułaskawia nawet skazanych nieprawomocnymi wyrokami kolegów z partii. Ja jeszcze wyroku nie mam, więc na łaskę Pana Prezydenta może też zasługuję? – napisał ironicznie prezydent Nowej Soli.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (17)

 • propis, 2017-06-13 11:55:59

  W. Tyszkiewicz nie zapisał się i nie poparł PiS-u i będzie miał za to kłopoty.
 • dominika, 2017-06-12 11:22:03

  Do Wadim Tyszkiewicz: To nie komisja krzyczy "patologia" tylko pan. Ja jestem tylko obserwatorem i podatnikiem, który wyciąga wnioski. Widzę tych których przeprowadzki są mi zlecone i mieszkania do których wysyła się tych mieszkańców. Początek i koniec ich drogi. Zawsze zadaję sobie takie ...proste pytanie czy chciałabym być tak potraktowana? Żal mi pana nie będzie jak wyląduje pan w zagrzybionej celi. Sprawiedliwość społeczna kiedyś i pana powinna dopaść ;)  rozwiń
 • Wadim Tyszkiewicz, 2017-06-08 11:29:09

  Do dominika: Nie znam ani Pani, ani jej syna. I nie wiem o czym Pan pisze. Mieszkania przydziela społeczna komisja mieszkaniowa. Mieszkania komunalne są przekazywane po poprzednich lokatorach. To są mieszkania z opcją wykupienia z 10% wartości. Te mieszkania w większości są do remontu. Nikt nie zmus...za do zamieszkania w nich. Takie jak ktos mieszkanie opuszcza takie trafia na listę oczekujących na mieszkania komunalne. Dla ludzi potrzebujących pomocy mamy nowo wybudowana i nowo wyremontowane mieszkania socjalne. Wyposażone w kuchnie, łazienki. Wszytko nowe. Mogła ta Pani zamieszkać w takim mieszkaniu. Widocznie nie chciała. Nie znam sprawy. Tylko trzeba to widzieć i wiedzieć, a nie pałac tępą nienawiścią. łatwo jest anonimowo obrażać, trudniej jest coś dla ludzi dobrego zrobić. Ja to robię od 15 lat. To tylko świadczy o tym jakim jest Pan człowiekiem. Potrafi Pan obrażać i pluć jadem na forum, nie mając pojęcia o czym Pan pisze. No cóż. Aż trudno to komentować wpisy takich hejterów. Żegnam.  rozwiń