PARTNER PORTALU
 • BGK

Wadim Tyszkiewicz. Wróg publiczny nr 1

 • JL    12 grudnia 2016 - 09:59
Wadim Tyszkiewicz. Wróg publiczny nr 1
Wadim Tyszkiewicz: PiS próbuje pozbawiać samorządy wpływu w regionie. Fot. Facebook.pl

– W Polsce nastał czas polowań z nagonką na osoby niepoprawne politycznie – uważa Wadim Tyszkiewicz, prezydent Nowej Soli.
Wadim Tyszkiewicz w rozmowie z „Newsweekiem” przyznaje, że boi się skoku PiS na samorządy.

– Jarosław Kaczyński ma już Sejm, Senat, prezydenta, rząd, armię, zdemolowany Trybunał i do pełni szczęścia brakuje mu tylko samorządów, które są niezwykle łakomym kąskiem – mówi „Newsweekowi” Wadim Tyszkiewicz.

Łakomym, bo w Polsce jest 2,5 tys. gmin, a to zdaniem Wadima Tyszkiewicza daje tysiące miejsc do obsadzenia swoimi ludźmi.

– Dziś zdecydowana większość wójtów, burmistrzów i prezydentów to osoby bezpartyjne, ale wystarczy wprowadzić kadencyjność, która zadziała wstecz, i wszyscy dobrzy gospodarze, ludzie z dorobkiem, zostaną w kolejnych wyborach wyeliminowani, robiąc miejsce dla partyjnych nominatów – przewiduje Wadim Tyszkiewcz.

Czytaj też: Ograniczenie kadencji wójtów i burmistrzów bardziej prawdopodobne

Uważa, że PiS wyczyści samorządy dla swoich ludzi i je upartyjni.

– To marzenie o nowej PZPR. Kaczyński, cokolwiek by o nim powiedzieć, to przebiegły i niegłupi strateg. Wie, że samorząd da mu władzę nad ludźmi w terenie i pieniądze. Największą pokusą są sejmiki, bo tam dzieli się fundusze unijne, a w sejmikach PiS poniosło w ostatnich wyborach sromotną porażkę. Dlatego na razie PiS poprzez swoich wojewodów próbuje pozbawiać samorządy wpływu w regionie. To już się dzieje, na naszych oczach, chociaż po cichu – mówi „Newsweekowi” Wadim Tyszkiewicz.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (7)

 • Katarzyna L., 2017-01-01 21:57:53

  PiS pod lufami karabinów przeprowadzi wybory samorządowe i wydrukuje książeczkę do głosowania w której wszystkie kartki będą zajęte przez PiS i w oparach absurdu dokona się pozbawianie samorządu wpływu w regionie...
 • Katarzyna Skibinska, 2017-01-01 19:29:30

  Odwagi Panie Prezydencie, jest Pan wspanialy, wiecej takich ludzi jak Pan i damy rade przegnac tych chorych ludzi z rzadu i uzdrowic Polske
 • jancz, 2016-12-13 09:06:05

  Do JOTKA: Zgadzam się: budowali. Ja też byłem wśród nich. Gdy zaczęliśmy budowę mieliśmy 20-30 lat mniej i zajęliśmy miejsce ówczesnych leśnych dziadków. Ze szkodą dla Polski? Dla samorządów? Nie. Więc czas zrobić miejsce następcom, naszym potomkom, w takim przecież wieku jak my mieliśmy wtedy. Ni...e głupszym od nas. To ma być kraj, w którym przyszłość ma dobra dla ich pokolenia, a nie naszego, schodzącego.  rozwiń