PARTNER PORTALU
  • BGK

Wakacje 2017: Więcej dzieci wyjedzie na wczasy. Dzięki 500 plus i sytuacji na rynku pracy

  • PAP/AT    6 czerwca 2017 - 07:25
Wakacje 2017: Więcej dzieci wyjedzie na wczasy. Dzięki 500 plus i sytuacji na rynku pracy
Najwięcej dzieci będzie wypoczywać na wczasach z rodzicami (fot.pixabay.com)

Blisko połowa ankietowanych rodzin deklaruje, że wyśle swoje dzieci na wakacje. W domu wypoczywać będzie niecałe 30 proc. najmłodszych.
Eksperci przekonują, że to nie jest zły wynik. Najniższa od 26 lat stopa bezrobocia, wyższe płace, rosnące zatrudnienie, a do tego rządowe wsparcie w postaci 500 plus to czynniki polepszające sytuację materialną rodzin - informuje "Dziennik Gazeta Prawna".

Zyskują na tym najmłodsi, którzy mogą liczyć na wakacje poza domem. Najwięcej dzieci będzie wypoczywać na wczasach z rodzicami. Deklaruje to ponad 33 proc. badanych, w większości planując urlop w kraju. Tylko niecałe 9 proc. rodziców (z dziećmi) na wakacje wyjedzie za granicę - pisze "Dziennik Gazeta Prawna", powołując się na wyniki badania wykonanego na zlecenie "DGP".

Czytaj też: Morze i góry: Wakacje w Polsce będą droższe

Na kolonie lub obóz posłanych będzie natomiast jedynie 5,4 proc. najmłodszych. W większości będą to imprezy w Polsce. Planów na zbliżające się wakacje dla swoich dzieci wciąż nie ma 35 proc. rodzin, a mniej niż 30 proc. już wie, że nigdzie ich w tym roku nie wyśle - podaje "DGP".

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.