PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie: Pełniący obowiązki burmistrza Olecka złożył rezygnację

  • PAP/JS    28 kwietnia 2017 - 18:22
Warmińsko-mazurskie: Pełniący obowiązki burmistrza Olecka złożył rezygnację
Krzysztof Marek Kosewski (fot. um.olecko.pl)

Krzysztof Marek Kosewski, który miał do czasu wyboru nowego burmistrza Olecka (woj. warmińsko-mazurskie) kierować tym miastem, złożył rezygnację z pełnionej funkcji - poinformowały służby prasowe wojewody warmińsko-mazurskiego.
• Kosewski jest jednym z czterech kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza, którzy zostali zgłoszeni do miejskiej komisji wyborczej.

• Startuje jako kandydat niezależny, zgłoszony przez komitet wyborczy własnego imienia.

• Z wydanego oświadczenia wynika, że nie zrezygnował ze startu w wyborach na burmistrza.

Rzeczniczka wojewody Bożena Ulewicz powiedziała, że rezygnacja wpłynęła w piątek (28 kwietnia) do urzędu w Olsztynie i za pośrednictwem MSWiA zostanie przekazana premier Beacie Szydło, która powołuje osoby pełniące obowiązki włodarzy miast i gmin.

Kosewski miał kierować miastem od 13 kwietnia do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. Przedterminowe wybory odbędą się w Olecku 21 maja. Mają związek z wygaśnięciem mandatu dotychczasowego burmistrza Wacława Olszewskiego, który naruszył ustawowy zakaz łączenia stanowiska w samorządzie z funkcją prezesa w kole łowieckim "Sarna", prowadzącym działalność gospodarczą.

W piątek portal tvp.info podał, że "już dziś" premier Beata Szydło ma odwołać Kosewskiego ze stanowiska tzw. komisarza w Olecku. Według tej publikacji, ma to związek z - ujawnionymi w środowym programie śledczym Anity Gargas - wynikami audytu przeprowadzonego w spółce należącej do Skarbu Państwa i zajmującej się handlem bronią. Z artykułu wynika, że Kosewski pełnił w tej spółce funkcję dyrektora biura ds. logistyki, a audytorzy wykryli, że "miało tam dochodzić m.in. do fikcyjnych zleceń naprawy aut".

Kosewski pytany przez, czy odniesie się do zawartych w tej publikacji zarzutów, powiedział, że w sprawie swojej rezygnacji wydał w piątek oświadczenie. Dodał, że zrezygnował z funkcji "dla dobra wszystkich" i czeka na zmiennika, który przyjdzie na jego miejsce do oleckiego urzędu.

Kosewski jest jednym z czterech kandydatów w przedterminowych wyborach burmistrza, którzy zostali zgłoszeni do miejskiej komisji wyborczej. Startuje jako kandydat niezależny, zgłoszony przez komitet wyborczy własnego imienia.

Z wydanego oświadczenia wynika, że nie zrezygnował ze startu w wyborach na burmistrza. "Ponieważ jestem zwolennikiem uczciwej walki i chcę, aby szanse w wyborach były równe, postanowiłem zrezygnować z pełnienia funkcji burmistrza, tzw. komisarza. Pozostaję w urzędzie do tej pory, aż przyjdzie nowy tzw. komisarz i wtedy będę mógł, bez zarzutów konkurencji prowadzić swoją kampanię" - napisał.

Termin zgłaszania kandydatów na burmistrza upłynął 27 kwietnia o północy - lista zarejestrowanych kandydatów ma być opublikowana 8 maja. Poza Kosewskim do miejskiej komisji wyborczej zgłoszono kandydatury Grzegorza Kłoczko, Marcina Czekay i dotychczasowego burmistrza Wacława Olszewskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.