PARTNER PORTALU
  • BGK

Warmińsko-mazurskie. Wyznaczono osobę pełniącą obowiązki wójta Kozłowa

  • pt/pap    6 kwietnia 2017 - 15:08
Warmińsko-mazurskie. Wyznaczono osobę pełniącą obowiązki wójta Kozłowa
Dotychczasowy wójt został zawieszony w obowiązkach w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem korupcyjnym(fot.swiecie.eu)

Premier Beata Szydło wyznaczyła Ewę Krzyżewską do wykonywania zadań i kompetencji wójta gminy Kozłowo (woj. warmińsko-mazurskie). Dotychczasowy wójt został zawieszony w obowiązkach w związku z postawionym mu przez prokuraturę zarzutem korupcyjnym.
O wyznaczeniu przez premier osoby pełniącej od czwartku zadania i kompetencje wójta gminy Kozłowo poinformowała Elżbieta Sobańska z wydziału prawnego Urzędu Wojewódzkiego w Olsztynie.

Krzyżewska ma pełnić te obowiązki w okresie zawieszenia w czynnościach służbowych dotychczasowego wójta Jacka J., "nie dłużej jednak niż do dnia wygaśnięcia jego mandatu".

Decyzja ma związek ze śledztwem dotyczącym podejrzenia przypadków korupcji w gminie, prowadzonym przez Prokuraturę Okręgową w Olsztynie. W ramach tego śledztwa wójtowi Jackowi J. przedstawiono zarzut wręczenia jednemu z radnych korzyści majątkowej w łącznej kwocie 1,9 tys. zł.

Według śledczych, do wręczania łapówek dochodziło pomiędzy grudniem 2014 r. a listopadem 2016 r., w zamian za korzystne głosowania na sesjach rady gminy. "Jedno z tych głosowań dotyczyło podwyżki wynagrodzenia pana wójta" - powiedział rzecznik olsztyńskiej prokuratury Krzysztof Stodolny.

Wobec wójta prokurator zastosował środek zapobiegawczy w postaci zawieszenia w czynnościach służbowych i poręczenie majątkowe w kwocie 10 tys. zł. Samorządowiec nie przyznał się do winy. Grozi mu kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

Śledczy przedstawili również zarzut przyjęcia 1,9 tys. zł radnemu. Według prokuratury, podejrzany przyznał się do dokonania zarzucanego mu czynu i złożył wyjaśnienia.

Wójt Kozłowa Jacek J. nie miał zastępcy, więc wojewoda warmińsko-mazurski wystąpił do premier z wnioskiem o wyznaczenie osoby, która będzie pełnić zadania i kompetencje wójta. Ewa Krzyżewska jest doświadczonym samorządowcem, wielokrotną radną powiatu nidzickiego. Z wykształcenia jest technikiem rolnikiem, ma 55 lat, mieszka w Kozłowie.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (1)

  • obywatel gminy, 2017-04-06 20:56:33

    Tego w tym kraju nigdy nie pojmę, że jedni kradną, łapówkują, reprywatyzują nielegalnie na setki milionów zł i są wolni, zajmują eksponowane stanowiska i sa nieusuwalni, a inni za batonika czy pomówienie o wręczeniu paru groszy łapówki są pozbawiani czci, usuwani ze stanowiska i piętnowani na łamach... mediów.  rozwiń