PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Będą zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej

  • JS    21 marca 2017 - 20:09
Warszawa: Będą zmiany w ruchu na ul. Górczewskiej
Zmiany mają związek z budową nowej linii metra (Fot. PTWP / Paweł Pawłowski)

Wykonawca zachodniego odcinka drugiej linii metra wprowadzi w środę (22 marca) wieczorem zmiany w ruchu drogowym na ul. Górczewskiej. Będą dotyczyły głównie ruchu komunikacji miejskiej, dla kierowców indywidualnych korekty będą niewielkie.
Organizacja ruchu na ul. Górczewskiej zmieni się pomiędzy ul. Księcia Janusza a ul. Deotymy. Ulica Górczewska od skrzyżowania ulic Elekcyjnej i Deotymy do wjazdu do centrum handlowego nadal pozostanie zamknięta. Plac budowy metra obejmie północną jezdnię, a ruch autobusów, taksówek, MTON oraz pojazdów z identyfikatorami MW będzie odbywał się jezdnią południową. Po północnej stronie jezdni utrzymane będzie przejście dla pieszych. Natomiast po stronie południowej wyznaczony zostanie ciąg pieszo-rowerowy. Utrzymane będą przejścia dla pieszych pomiędzy dwiema stronami ul. Górczewskiej – przy ul. Deotymy, za Księcia Janusza, przy Góralskiej i przed wjazdem do centrum handlowego.

Rozbudowa II linii metra na Woli to trzy stacje i ok. 3,4 km trasy  Planowane stacje to: Płocka (C08) umiejscowiona pod ul. Płocką w rejonie skrzyżowania z ul. Wolską; Młynów (C07) planowana pod ul. Górczewską po wschodniej stronie wiaduktu kolejowego w rejonie ul. Sokołowskiej i Syreny oraz Księcia Janusza (C06) pod ul. Górczewską w rejonie skrzyżowania z ul. Księcia Janusza. Będą tu także tory odstawcze i komora do zawracania.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.