PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: będzie przetarg ws. audytu procesu reprywatyzacji w stolicy

  • PAP/MN    5 września 2016 - 12:12
Warszawa: będzie przetarg ws. audytu procesu reprywatyzacji w stolicy
Gronkiewicz-Waltz chce, by przetarg na audyt został ogłoszony jeszcze w tym tygodniu (fot. UM Warszawa)

• Hanna Gronkiewicz-Waltz chce, by jeszcze w tym tygodniu ogłoszony został przetarg na firmę, która przeprowadzi niezależny audyt całego procesu reprywatyzacji w Warszawie.
• Tak prezydent stolicy zadeklarowała po poniedziałkowym (5 września) posiedzeniu zarządu Platformy Obywatelskiej.
"Ogłaszam audyt, zrobię przetarg na audyt, będziemy ujawniać te wszystkie procesy reprywatyzacyjne" - powiedziała prezydent Warszawy. Prezydent chce, by przetarg został ogłoszony jeszcze w tym tygodniu.

Gronkiewicz-Waltz podkreśliła, że ofertę w sprawie przeprowadzenia audytu wyśle do najlepszych firm specjalizujących się w tego typu usługach. "Mi naprawdę zależy, żeby to wszystko wyjaśnić, żeby ta niezależna firma audytorska to wyjaśniła" - zaznaczyła prezydent stolicy.

Gronkiewicz-Waltz zapewniła również, że dołoży wszelkich starań, by odzyskać zwróconą w 2012 r. kontrowersyjnych okolicznościach działkę na stołecznym Placu Defilad (dawny jej adres to Chmielna 70). Miasto oddało nieruchomość w prywatne ręce - osób, które nabyły roszczenia od spadkobierców - mimo że wcześniej jej byłemu współwłaścicielowi, obywatelowi Danii, przyznano za nią odszkodowanie na podstawie umowy międzynarodowej.

Prezydent Warszawy zaznaczyła, że zwrot działki może "trochę potrwać", ponieważ miasto musi w tej sprawie wystąpić na drogę sądową.

Gronkiewicz-Waltz powtórzyła, że obecna, trzecia już, kadencja na stanowisku prezydenta Warszawy będzie jej ostatnią.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.