PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawą będzie rządził gej? Rabiej z Nowoczesnej nie wyklucza kandydowania na prezydenta

  • Parlamentarny.pl (GP)/AT    21 września 2016 - 09:13
Warszawą będzie rządził gej? Rabiej z Nowoczesnej nie wyklucza kandydowania na prezydenta
Rabiej nie wykluczył, że będzie kandydatem partii PO na prezydenta Warszawy (fot.:twitter.com/pawelrabiej)

• Paweł Rabiej, polityk Nowoczesnej, przyznał, że jest gejem. Swoje wyznanie ocenił jako łatwe.
• Polityk działa w Warszawie i nie wykluczył, że będzie kandydatem partii na prezydenta miasta, gdyby doszło do odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz.
W środę (21 września) gościem Radia ZET był Paweł Rabiej. Polityk do swojej homoseksualnej orientacji seksualnej przyznał się w niedzielę wieczorem (18 września). Siłą rzeczy temat ten bardzo zdominował wymianę zdań.

- Dla mnie to było spontaniczne wyznanie i było to łatwe - mówił o samym przyznaniu się do bycia gejem Rabiej. - Najbliżsi znali moją orientację, a redaktor zapytała. Stąd też odpowiedziałem, bo staram się być uczciwy i w życiu osobistym i w życiu publicznym.

Paweł Rabiej jest działaczem Nowoczesnej w Warszawie, stąd też w rozmowie z nim pojawiło się pytanie o jego możliwą karierę w samorządowej polityce. Nowoczesna walczy w radzie miasta o referendum odwoławcze wobec Hanny Gronkiewicz Waltz.

Czytaj też: Ewa Kopacz zastąpi Hannę Gronkiewicz-Waltz?

- Myślimy o Warszawie bardzo poważnie - mówił Rabiej. Zapytany o możliwą, swoją kandydaturę na miejsce polityk PO mówił - Kto będzie kandydował zobaczymy.

- Warszawa wymaga zmiany. Hanna Gronkiewicz-Waltz straciła mandat do rządzenia miasta w naszej ocenie - referował dalej Rabiej. Przypomniał, że Nowoczesna nie ocenia prezydent Warszawy tak źle ze względu na aferę reprywatyzacyjną, a jej odpowiedź na ten kryzys.

- Jeśli upadnie pomysł referendum w radzie miasta, będziemy zbierać podpisy pod inicjatywą obywatelską referendum - kończył Rabiej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.