PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Krzysztof Czubaszek nie zostanie odwołany

  • PAP/AT    12 lipca 2017 - 07:44
Warszawa: Burmistrz Dzielnicy Śródmieście Krzysztof Czubaszek nie zostanie odwołany
Krzysztof Czubaszek (fot.srodmiescie.warszawa.pl)

Rada Dzielnicy Warszawa Śródmieście nie zgodziła się na odwołanie burmistrza Krzysztofa Czubaszka.
• Rada Dzielnicy Warszawa Śródmieście podczas nadzwyczajnej sesji nie zgodziła się na odwołanie burmistrza dzielnicy Krzysztofa Czubaszka.

• Wniosek w tej sprawie złożył radny Śródmieścia, prezes stowarzyszenia Wolne Miasto Warszawa Jan Śpiewak.

• Krzysztof Czubaszek mówił, że nie brał udziału w podejmowaniu decyzji ws. przeniesienia gimnazjum przy ul. Twardej.

• Jego zdaniem zwołanie nadzwyczajnej sesji było bezzasadne.

We wtorek (11 lipca) wieczorem na specjalnej, 39. sesji zebrała się Rada Dzielnicy Śródmieście m.in. w związku z decyzją ws. nieruchomości przy ul. Twardej. Śpiewak pytany przed rozpoczęciem rady przez dziennikarzy o cel zwołania tej sesji odparł, że oczekuje odpowiedzi od zarządu dzielnicy i radnych PO, dlaczego podjęli decyzję o likwidacji gimnazjum przy ulicy Twardej.

"Ta decyzja była podjęta na rok przed wydaniem decyzji reprywatyzacyjnych wtedy, kiedy pan Maciej M. posiadał jedynie 5 proc. roszczeń do całej nieruchomości. Nie wiadomo skąd radni antycypowali decyzję, jeśli chodzi o reprywatyzację" - zaznaczył.

Według Śpiewaka "decyzja o likwidacji gimnazjum była kluczowa, bo ona otwierała drogę do tego, żeby aferzysta Maciej M. mógł przejąć cały grunt, który ma ponad 10 tys. m kwadratowych". "Mówimy o działce wartej 100 mln zł" - dodał.

Czytaj też: Jan Śpiewak: W stołecznym ratuszu mogła działać grupa przestępcza

Podczas specjalnej sesji rady Śpiewak złożył wniosek o odwołanie obecnego burmistrza Śródmieścia Krzysztofa Czubaszka, który w czasie, gdy podejmowane były decyzje reprywatyzacyjne ws. działki przy ul. Twardej pełnił funkcję zastępcy dzielnicy Śródmieście. "Chcemy, żeby burmistrz odpowiedział nam na pytanie, jak to było możliwe i żeby został z tego powodu odwołany. Musi ponieść odpowiedzialność polityczną za te decyzje" - oświadczył radny.

Krzysztof Czubaszek mówił, że nie brał udziału w podejmowaniu decyzji ws. przeniesienia gimnazjum przy ul. Twardej. Jego zdaniem zwołanie nadzwyczajnej sesji było bezzasadne. Jak dodał jego podpis pod uchwałą ws. przeniesienia gimnazjum przy Twardej był jedynie podpisem "technicznym".

Śpiewak natomiast ocenił, że nie było żadnego powodu do tego, żeby likwidować gimnazjum przy ul. Twardej. "Macie dzisiaj szansę zmazać te wasze grzechy, naprawić choć trochę, w małym stopniu to, co zrobiliście" - zwracał się do radnych PO.

"Myślę, że to głosowanie będzie szalenie istotne dla ludzi, którzy będą głosować w wyborach samorządowych za 1,5 roku. Jeśli dzisiaj zagłosujecie znowu w interesie aferzystów, zostanie to zapamiętane" - dodał prezes stowarzyszenia WMW.

Zaapelował również o poparcie swojego wniosku do radnych niezrzeszonych: Michała Sasa i Ewy Czerwińskiej, którzy - jak podkreślił - w trakcie kampanii wyborczej otwarcie krytykowali PO za sprawę reprywatyzacji.

"Zdradziliście ruch miejski, z którego startowaliście, a dziś jesteście w koalicji z PO. Mieszkańcy wam nie wybaczą głosowania z PO, mieszkańcy nie wybaczą wam głosowania za brakiem rozliczenia afery reprywatyzacyjnej. Czasy braku odpowiedzialności urzędników publicznych się kończą" - oświadczył Śpiewak.×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.