PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Były wiceprezydent zamieszany w sprawę reprywatyzacji?

  • PAP/AT    4 października 2017 - 06:29
Warszawa: Były wiceprezydent zamieszany w sprawę reprywatyzacji?
Pod lupę zostały wzięte umowy, jakie magistrat podpisywał z zewnętrznymi firmami na usługi prawne (fot.pixabay.com)

Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak ma zeznawać przed komisją weryfikacyjną zajmującą się stołeczną reprywatyzacją. Grozi mu też postępowanie dotyczące złamania innych przepisów.
Były zastępca Hanny Gronkiewicz-Waltz mógł popaść w konflikt interesów - ujawnia "Nasz Dziennik". Sprawę badają już służby. Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak ma zeznawać przed komisją weryfikacyjną zajmującą się stołeczną reprywatyzacją.

Grozi mu też postępowanie dotyczące złamania innych przepisów - czytamy w artykule.

Jak podaje "Nasz Dziennik", pod lupę zostały wzięte umowy, jakie magistrat podpisywał z zewnętrznymi firmami na usługi prawne. Odpowiadał za to także Jarosław Jóźwiak, któremu podlegało biuro prawne ratusza.

Czytaj też: W Urzędzie Miasta działała mafia reprywatyzacyjna?

Okazuje się, że dziewięć takich umów w latach 2014-16 urząd podpisał z kancelarią prawną prof. Marka Wierzbowskiego. Ich wartość to niemal 240 tys. zł, a większość tych kontraktów była zawarta w czasie urzędowania wiceprezydenta Jóźwiaka.

Nie byłoby w tym może nic zastanawiającego, gdyby nie fakt, że po odejściu z urzędu miejskiego Jarosław Jóźwiak został zatrudniony właśnie w kancelarii prof. Wierzbowskiego - zauważa "Nasz Dziennik"

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.