PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Dariusz Figura z PiS wiceprzewodniczącym rady miasta

  • PAP/JS    11 maja 2017 - 21:44
Warszawa: Dariusz Figura z PiS wiceprzewodniczącym rady miasta
Radny PiS Dariusz Figura (fot. PTWP)

Radny PiS Dariusz Figura został wybrany na wiceprzewodniczącego Rady Warszawy. Figura zastąpił wieloletnią radną i wiceprzewodniczącą rady miasta Olgę Johann, która zmarła na początku kwietnia tego roku.
Olga Johann była absolwentką Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego oraz studiów podyplomowych. W latach 1990-1991 była głównym specjalistą w Ministerstwie Edukacji Narodowej, gdzie nadzorowała pracę kuratorów oświaty oraz przygotowywała projekty aktów normatywnych MEN.

Od roku 1992 do 2006 pełniła funkcję wicedyrektora oraz dyrektora Specjalistycznej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej "TOP" w Warszawie oraz członkiem komisji dyscyplinarnej w MEN. W latach 2002-2006 pełniła funkcję wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Mazowieckiego. Od 2014 r. z ramienia Prawa i Sprawiedliwości zasiadała w Radzie Warszawy, której była wiceprzewodniczącą.

Ponieważ Figura został wiceprzewodniczącym rady miasta, musi zrezygnować z przewodniczącego komisji ochrony środowiska. Tę funkcję obejmie radny PiS Piotr Szyszko. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.