PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Gronkiewicz-Waltz: Droga do odzyskania budynku gimnazjum na Twardej otwarta

  • PAP/JS    2 listopada 2016 - 19:28
Warszawa, Gronkiewicz-Waltz: Droga do odzyskania budynku gimnazjum na Twardej otwarta
Hanna Gronkiewicz-Waltz (fot.twitter.coml)

• Na wniosek Warszawy Samorządowe Kolegium Odwoławcze unieważniło własną decyzję, która umożliwiła reprywatyzację gimnazjum na Twardej - poinformowała prezydent stolicy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
• To otwiera drogę do odzyskania budynku gimnazjum - dodała.
"Na wniosek m.st.Warszawy SKO unieważniło własną decyzję ws. Twardej. To dobra wiadomość, która otwiera nam drogę do odzyskania budynku gimnazjum" - napisała w środę na Twitterze prezydent Warszawy.

Gimnazjum na Twardej było jedną z najlepszych szkół w mieście; musiało jednak opuścić swój budynek na ul. Twardej, ponieważ do szkolnych gruntów pojawiły się roszczenia. W lutym 2014 r. Rada Warszawy zdecydowała, że to renomowane dwujęzyczne gimnazjum przeniesie się w 2016 r. ze Śródmieścia na ul. Żywnego na Mokotowie.

Nowe okoliczności ws. gimnazjum na Twardej pojawiły się w maju br. Były wiceprezydent stolicy Jarosław Jóźwiak napisał wówczas na Twitterze: "Dotarliśmy do nowych dokumentów w USA po 1,5 roku poszukiwań. Złożyliśmy wniosek o unieważnienie decyzji". Miał na myśli decyzję SKO z 2008 r., która unieważniała tzw. dekret Bieruta i otwierała drogę do reprywatyzacji Twardej. To właśnie o unieważnieniu tej decyzji napisała Gronkiewicz-Waltz.

"Jeśli ta decyzja, o której dzisiaj pojawiła się informacja, będzie prawomocna i ostateczna, to my wtedy zwrócimy się do SKO o unieważnienie naszej decyzji o zwrocie nieruchomości" - powiedziała PAP Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (1)

  • glaertes1, 2016-11-03 08:42:50

    Ty Żydowska Szmato, teraz cieszysz się z odwołania, a wcześniej cieszyła się z decyzji prywatyzacyjnej!! Żydowska logika!