PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Katowice. Gdzie jeszcze Poczta Polska otworzy placówki?

  • PAP/KDS    5 lutego 2018 - 17:28
Warszawa, Łódź, Wrocław, Poznań, Katowice. Gdzie jeszcze Poczta Polska otworzy placówki?
Od otwarcia placówki w Rymanowie Zdroju, Poczta Polska rozpoczęła uruchomienie nowych 105 oddziałów

W tym roku Poczta Polska zamierza uruchomić 105 nowych placówek, pierwszą z nich w poniedziałek (5.02) otworzono w Rymanowie Zdroju na Podkarpaciu.
- Wraz z przyjściem nowego zarządu do strategii firmy wprowadzono odtwarzanie i tworzenie nowych placówek pocztowych - powiedział dyrektor zarządzający pionem sprzedaży w Poczcie Polskiej Paweł Kopeć.

Dodał, że ten proces rozpoczął się już w 2016 roku. - Natomiast w ubiegłym roku uruchomiono 105 placówek, czyli tyle samo, ile planujemy w tym roku. W 2017 roku na ten cel wydaliśmy 3,5 mln zł; w tym roku przeznaczymy taką samą kwotę. Program chcemy kontynuować także w kolejnych latach - zaznaczył.

Przypomniał, że w latach 2013-15 Poczta Polska zlikwidowała 1482 placówki w całym kraju.

Kopeć podkreślił, że "obok usług tradycyjnych placówki pocztowe oferują także szereg usług niepocztowych". "Są wśród nich m.in. oferowane przez nasze spółki zależne usługi bankowe, ubezpieczeniowe. W placówkach Poczty Polskiej można też kupić gazety, książki, upominki" - mówił dyrektor.

Otwierane od prawie dwóch lat placówki Poczty Polskiej są zlokalizowane w centrach i galeriach handlowych. Powstało ich ponad 180, m.in. Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Poznaniu, Katowicach, Tarnowskich Górach, Sochaczewie i Mielcu. W Rymanowie Zdroju placówka pocztowa powstała w budynku galerii handlowej. Wcześniej zlikwidowano ją w 2013 r.

Poczta Polska obecna jest w każdej polskiej gminie. W skali kraju ma ponad 7,5 tys. placówek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.