PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa ma pełnomocnika do spraw dostępności. Czym się zajmie?

  • JS    12 stycznia 2017 - 20:54
Warszawa ma pełnomocnika do spraw dostępności. Czym się zajmie?
Pełnomocniczka będzie czuwać nad dostosowaniem przestrzeni miasta do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością (fot. um.warszawa.pl)

• Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz powołała Donatę Kończyk na pełnomocnika do spraw dostępności - poinformował warszawski ratusz.
• Pełnomocniczka będzie czuwać nad dostosowaniem przestrzeni miasta do potrzeb m.in. osób z niepełnosprawnościami.
Ratusz poinformował, że pełnomocniczka będzie czuwać nad dostosowaniem przestrzeni miasta do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością - osób z niepełnosprawnościami, seniorów, czy rodziców z małymi dziećmi.

Rzecznik urzędu m.st. Warszawy Bartosz Milczarczyk powiedział, że w ratuszu powołano takie stanowisko ze względu na standaryzację miejskich inwestycji. "Cały czas się rozwijamy. Inwestycje, które podejmujemy, mają wspólny mianownik - standaryzację, także jeśli chodzi o dostępność budynków dla osób niepełnosprawnych" - podkreślił.

Do zadań Kończyk należeć będzie m.in. monitoring prac i środków finansowych na przeprowadzenie inwestycji lub remontów ws. likwidacji barier dla osób z ograniczoną mobilnością. Pełnomocniczka będzie dbać o standardy dostępności wydarzeń miejskich (m.in. społecznych, kulturalnych i sportowych) dla osób z dysfunkcją wzroku (audiodeskrypcja) lub słuchu (np. tłumacz języka migowego, pętla indukcyjna oraz dokumentów).

Pełnomocniczka będzie czuwać również nad dostępnością dokumentów i stron internetowych m.st. Warszawy oraz będzie czuwać nad kampaniami informacyjno-edukacyjnymi, które dotyczą dostosowania infrastruktury miejskiej do osób z ograniczoną mobilnością.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.