PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Mobilna łaźnia dla osób bezdomnych już działa

  • KDS    24 maja 2017 - 11:08
Warszawa: Mobilna łaźnia dla osób bezdomnych już działa
W Warszawie ruszyła nowa, mobilna łaźnia dla bezdomnych (fot. mat.pras.)

Od środy (23 maja) w Warszawie dostępna jest nowa, mobilna łaźnia dla bezdomnych. Osoby potrzebujące będą miały możliwość skorzystać w niej z toalety, wziąć prysznic czy zmienić bieliznę.
Nowa łaźnia otwarta została w środę (23 maja). Na zlecenie miasta prowadzić ją będzie Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej. Łaźnia jest w pełni dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych, przez co ułatwi dostęp osobom wykluczonym społecznie. Składa się z kilku modułów, będzie można skorzystać w niej z toalety, umyć się pod prysznicem czy wymienić bieliznę. 

W związku z tym Caritas diecezji Warszawsko-Praskiej przypomina, że organizuje cykliczne zbiórki nowych i używanych ręczników oraz środków czystości (szampony, żele pod prysznic i mydła), które są niezbędne do funkcjonowania łaźni. 

Stolica pomaga bezdomnym

Z danych przekazanych przez stołeczny ratusz wynika, że miasto na pomoc osobom bezdomnym przeznacza blisko 11 milionów złotych. Warszawa dofinansowuje m.in. 20 placówek noclegowych dla osób bezdomnych (noclegownie, schroniska, schroniska specjalistyczne, mieszkania treningowe) dysponujących łącznie około 1400 miejscami, 7 bezpłatnych jadłodajni wydających ponad 2000 posiłków dziennie, 4 punkty poradnictwa, w tym punkt poradnictwa prowadzony przez Stowarzyszenie Lekarzy Nadziei, łaźnię oraz dodatkowo w sezonie zimowym dwie dzienne ogrzewalnie. 6 organizacji pozarządowych realizowało pilotażowy projekt - streetworking na rzecz osób bezdomnych w 15 dzielnicach. Zwiększyła się również liczba miejsc dofinansowywanych przez m.st. Warszawa w mieszkaniach treningowych (ponad 70 miejsc).

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.