PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, Pahl: Pierwsza odmowa zwrotu nieruchomości dzięki małej ustawie reprywatyzacyjnej

  • PAP/JS    19 września 2016 - 11:36
Warszawa, Pahl: Pierwsza odmowa zwrotu nieruchomości dzięki małej ustawie reprywatyzacyjnej
Witold Pahl (fot.pahl.pl)

• Wiceprezydent stolicy Witold Pahl poinformował , że wydana została pierwsza decyzja o odmowie zwrotu nieruchomości na podstawie tzw. małej ustawy reprywatyzacyjnej.
• Chodzi o boisko przy IV Liceum Ogólnokształcącym im. A. Mickiewicza przy ul. Saskiej 59.
- Stoimy dzisiaj na boisku, które na pewno już - w oparciu o te przepisy - będzie należało do wszystkich mieszkańców Warszawy. To jest pierwsza decyzja odmowna, która została wydana w oparciu o tzw. małą ustawę reprywatyzacyjną - powiedział Pahl na konferencji prasowej.

Zapewnił, że od tej pory miasto będzie wydawać bardzo dużo podobnych decyzji, o których będzie na bieżąco informować.

Jak wyjaśnił zastępca burmistrza Pragi-Południe Jarosław Karcz roszczenia dotyczyły pięciu działek na terenie boiska szkolnego. Zaznaczył, że roszczenia pojawiły się dopiero po wybudowaniu boiska.

Czytaj też: Jan Szyszko powoła nową formację mundurową?

Karcz dodał, że obecnie na Pradze-Południe są roszczenia do 37 nieruchomości zajmowanych przez placówki oświatowe.

Ustawa dot. gruntów warszawskich, potocznie nazywana "małą ustawą reprywatyzacyjną", weszła w życie 17 września. Jest ona próbą uporządkowania wieloletnich problemów i sporów prawnych dotyczących stołecznych gruntów. Jej celem jest likwidacja patologii związanych z nieuregulowaniem własnościowym nieruchomości - chodzi m.in. o handel roszczeniami. W procederze tym różne podmioty skupują od byłych właścicieli roszczenia do nieruchomości, przejmują grunty, a następnie zarabiają na ich sprzedaży po znacznie wyższych cenach rynkowych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.