PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Parada Równości bez patronatu Hanny Gronkiewicz-Waltz

  • MIW    2 czerwca 2017 - 12:40
Warszawa: Parada Równości bez patronatu Hanny Gronkiewicz-Waltz
Członkowie Fundacji Wolontariat Równość wystąpili do prezydent stolicy o objęcie Parady Równości swoim patronatem. (fot. wolontariatrownosci.pl)

Jutro (3.05) w Warszawie odbędzie się Parada Równości. Władze stolicy odmówiły objęcia jej swym patronatem. Zaskoczone taką postawą jest Warszawskie Forum Samorządowe.
Pismo, jakie ze stołecznego ratusza trafiło do Fundacji Wolontariat Równość – organizatora Parady Równości – jest bardzo krótkie. W odpowiedzi na zaproszenie do objęcia honorowym patronatem Parady Równości 2017 prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz dziękuje za propozycję i stwierdza, że „patronat ten nie został udzielony”.

Zdziwienie tym faktem wyraziło Warszawskie Forum Samorządowe, które podkreśla, że prezydent stolicy już kolejny raz odmówiła swojego patronatu Paradzie.

- Warszawa jest miastem nowoczesnym, tolerancyjnym i otwartym. Właśnie dlatego powinna wspierać wydarzenia, których celem jest promocja tak pozytywnych wartości jak równość i szacunek dla drugiego człowieka. Jest to szczególnie ważne w obliczu narastającej nienawiści i ataków na mniejszości seksualne, narodowe i etniczne – czytamy w przesłanym przez WFS oświadczeniu.

Jego autorzy przekonują, że obecność czołowych włodarzy miast na marszach równości na całym świecie stała się „jasną deklaracją ich zaangażowania po stronie praw człowieka i obywatelskiej partycypacji” i na potwierdzenie tej tezy wskazują prezydentów Poznania (dwa lata temu Jacek Jaśkowiak jako pierwszy prezydent miasta w Polsce wziął udział w marszu LGBT), Łodzi czy Gdańska (prezydent Paweł Adamowicz otworzył pod koniec maja odbywający się w Gdańsku Marsz Równości).

- Ciężko akceptować fakt, że prezydent Warszawy ignoruje narastającą nienawiść wobec „obcych”. Liczymy jednak, że pani prezydent zmieni swoje zdanie i swoją obecnością na Paradzie potwierdzi wizerunek miasta otwartego, które promuje pozytywne wartości humanistyczne oraz uznaje ludzkie prawo do szczęścia – kończy swe oświadczenie WFS.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (1)

  • Miroslaw Wyszynski, 2017-06-02 16:45:07

    Nie widze powodu aby popierac sodomitow. Chorzy ludzie. Nie trzeba ich popierac, raczej leczyc.