PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Prezydent miasta przyznała policjantom nagrody pieniężne

  • PAP/MN    4 maja 2016 - 19:37
Warszawa: Prezydent miasta przyznała policjantom nagrody pieniężne

Nagrody otrzymali policjanci z trzech wydziałów: ruchu drogowego, stołecznego stanowiska kierowania oraz prewencji (fot. policja.waw.pl)

• 24 policjantów z Komendy Stołecznej Policji otrzymało w środę (4 maja) nagrody pieniężne przyznane przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.
• Funkcjonariusze otrzymali łącznie 30,7 tys. zł.
"Każdego roku władze Warszawy przeznaczają znaczące środki finansowe na wsparcie dla warszawskiej policji. Są one wydawane na nagrody dla policjantów za osiągnięcia w służbie, ale także na zakup nowoczesnego sprzętu czy służby ponadnormatywne. W latach 2007-2016 Warszawa przekazała Komendzie Stołecznej Policji ponad 150 mln zł" - podkreśliła prezydent stolicy.

Nagrody otrzymali policjanci z trzech wydziałów: ruchu drogowego, stołecznego stanowiska kierowania oraz prewencji. Wręczenie odbyło się w Centrum Bezpieczeństwa m.st. Warszawy.

"Uważam, że Warszawa ma najlepszych policjantów. Jestem z nich dumna, z naszych codziennych kontaktów" - powiedziała w rozmowie z dziennikarzami dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor. "Wiem, że z pełną pasją podchodzą do swoich obowiązków, dlatego co roku mamy przeznaczane środki pieniężne na nagrody dla najbardziej wyróżniających się policjantów w służbie" - dodała.

W opinii Gawor, żeby zdobyć nagrodę, nie wystarczy być tylko sumiennym, ale należy wyróżniać się na tle innych policjantów. "Mamy swoją ocenę policjantów, ale również bierzemy pod uwagę ocenę bezpośredniego przełożonego, czyli komendanta stołecznego policji i wyłuskujemy tych najlepszych" - powiedziała.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.