PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa przekazała sprzęt ratowniczy dla mazowieckiego PCK

  • PAP/MN    29 listopada 2017 - 16:54
Warszawa przekazała sprzęt ratowniczy dla mazowieckiego PCK
Samorząd stolicy wspiera Polski Czerwony Krzyż. (zdj. ilustracyjne / PCK, Facebook)

Miasto stołeczne Warszawa przekazało w środę sprzęt o wartości 12,5 tys. zł dla ratowników Mazowieckiego Oddziału Okręgowego Polskiego Czerwonego Krzyża. Wśród nich znalazły się m.in. łóżka polowe, koce grzewcze, śpiwory i agregat prądotwórczy.
Przekazanie sprzętu odbyło się w Centrum Bezpieczeństwa. Jak podkreślił wiceprezes Mazowieckiego Oddziału Okręgowego PCK Michał Mikołajczyk, ratownicy nie tylko zajmują się poszukiwaniem zaginionych, ale też zabezpieczają od strony medycznej imprezy masowe oraz wraz ze Strażą Miejską włączają się w "akcję zima" i odwiedzają miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby zagrożone wyziębieniem. "Dzięki otrzymanemu dzisiaj sprzętowi będziemy mogli tę pomoc nieść jeszcze efektywniej" - powiedział.

Z kolei dyrektor Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Ewa Gawor powiedziała, że grupa ratownictwa PCK to grupa młodych wolontariuszy, którzy "cały swój wolny czas poświęcają na szkolenie po to, aby nieść pomoc innym ludziom".

Miasto przekazało: 12 łóżek polowych typu kanadyjka, materac próżniowy z torbą transportową, 11 koców grzewczych, agregat prądotwórczy, 20 śpiworów oraz 20 karimat. Wartość przekazanego sprzętu wynosi 12 514 zł.

Grupa Ratownictwa PCK Warszawa to jednostka Polskiego Czerwonego Krzyża. Utrzymuje stałą gotowość do wspierania służb w zakresie ochrony ludności i ratownictwa podczas m.in. klęsk żywiołowych, katastrof naturalnych, awarii technicznych, poszukiwania osób zaginionych w terenie trudnodostępnym, wypadków w transporcie zbiorowym oraz operacji humanitarnych na terenie kraju i za granicą.

Od 2015 roku jednostka zaangażuje się również w działania podejmowane przez Biuro Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego m.st. Warszawa wobec osób bezdomnych. W okresie najbardziej niekorzystnych warunków atmosferycznych, ratownicy Czerwonego Krzyża razem ze Strażą Miejską prowadzą kontrolę miejsc przebywania osób bezdomnych (m.in. altan działkowych, pustostanów i kanałów ciepłowniczych) oraz udzielają pomocy medycznej.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.