PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa przekaże 762 tys. zł. gminie Chojnice

  • pt/pap    31 sierpnia 2017 - 13:34
Warszawa przekaże 762 tys. zł. gminie Chojnice
Radni jednogłośnie poparli w czwartek uchwałę ws. pomocy dla gminy Chojnice (fot.warszawa.pl)

Warszawa przekaże ze swojego budżetu 762 tys. zł. dla gminy Chojnice poszkodowanej w niedawnych nawałnicach - zdecydowali stołeczni radni. Wsparcie zostanie przeznaczone na remonty obiektów komunalnych i zakup sprzętu dla Ochotniczych Straży Pożarnych.
Radni jednogłośnie poparli w czwartek 31 sierpnia  uchwałę ws. pomocy dla gminy Chojnice; zgłosiła ją na początku sesji przewodnicząca Rady Warszawy Ewa Malinowska-Grupińska (PO).

"Nie muszę przypominać, co się wydarzyło w północno-zachodniej Polsce, jakie ogromne straty ponieśli mieszkańcy tych gmin" - powiedział Malinowska-Grupińska, przedstawiając radnym uchwałę. Podkreśliła, że oprócz innych form pomocy, Warszawa chciałaby wesprzeć finansowo gminę Chojnice.

Wyjaśniła, że pierwotnie miasto chciało przeznaczyć dla poszkodowanej gminy 750 tys. zł, ale poproszono jeszcze o środki na dwie torby ratunkowe po 6 tys. zł każda i stąd finalna suma 762 tys. zł.

Pieniądze będą pochodziły z budżetu miasta na ten rok.

W drugiej połowie sierpnia Warszawa wysłała kilka transportów z wodą, suchymi produktami i środkami higienicznymi dla mieszkańców wsi Lotyń w powiecie chojnickim.

Gwałtowne burze, a miejscami nawet trąby powietrzne, przeszły przez Pomorze w nocy z 11 na 12 sierpnia. Wskutek nawałnic zginęło w Pomorskiem 5 osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek. Ponad 50 osób, w tym 38 uczestników obozu w Suszku, doznało różnego rodzaju obrażeń. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.