PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz: Oburzeni zbierają podpisy

  • jm    2 października 2016 - 14:50
Warszawa, referendum ws. odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz: Oburzeni zbierają podpisy
"Uwolnij Warszawę od Hanny Gronkiewicz-Waltz", pod takim hasłem Stowarzyszenie Oburzeni zbiera podpisy ws. referendum odwoławczego prezydent Warszawy. (fot. Stowarzyszenie Oburzeni)

Stowarzyszenie Oburzeni zainicjowało akcję referendalną w Warszawie w sprawie odwołania Hanny Gronkiewicz-Waltz z pełnionej funkcji.
Jak mówi Wojciech Papis ze Stowarzyszenia Oburzeni, stowrzyszenie zbiera podpisy pod formalnym wnioskiem o odwołanie Hanny Gronkiewicz-Waltz z funkcji prezydenta Warszawy. -Uważamy, że sprawy dojrzały do rozwiązania. Nie możemy pozwolić na to, żeby Hanna Gronkiewicz-Waltz rządziła jeszcze dwa lata, w zwiąku z tym pojawiła się ta oddolna inicjatywa społeczna Stowrzyszenia Oburzeni, aby ten proces skrócić - wyjaśnia Papis.

Czytaj też: Prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz zostanie odwołana? Będzie głosowanie ws. referendum

- Każdy obywatel, każdy warszawiak będzie miał prawo wypowiedzieć się na temat tego czy chce, aby Hanna Gronkiewicz-Waltz została na stanowisku czy nie. Ja uważam, że powinna zrobić to sama, ale ponieważ jest osobą przyspawaną do stołka, nie chce tego uczynić - dodaje.

Aby wniosek nabrał mocy prawnej Stowarzyszenie Oburzeni musi zdobyć 132 tys. podpisów. Te zbiera m.in. przed metrem centrum codziennie od godz. 15 do 19.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.