PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa, reprywatyzacja: CBA zatrzymało osiem osób

  • pt/pap    11 maja 2017 - 11:53
Warszawa, reprywatyzacja: CBA zatrzymało osiem osób
Warszawska delegatura CBA, pod nadzorem prokuratury, prowadzi już ponad 50 śledztw w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji (fot.cba.gov.pl)

Agenci CBA w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy warszawskiej reprywatyzacji zatrzymali do tej pory osiem osób, m.in. biznesmena - jednego ze najbardziej znanych kupców roszczeń dekretowych do atrakcyjnych gruntów w stolicy, dwóch rzeczoznawców i trzech adwokatów.
Funkcjonariusze CBA przeszukali podwarszawską rezydencję zatrzymanego wcześniej biznesmena  oraz mieszkania i kancelarie pozostałych zatrzymanych. Zatrzymani przez funkcjonariuszy z delegatury CBA w Warszawie zostaną przewiezieni do Prokuratury Regionalnej we Wrocławiu, tam usłyszą zarzuty.

Warszawska delegatura CBA, pod nadzorem prokuratury, prowadzi już ponad 50 śledztw w sprawie tzw. dzikiej reprywatyzacji. Wśród nich są postępowania dotyczące kilkunastu nieruchomości, a jedno z nich dotyczy nawet 50 adresów.

Funkcjonariusze tej delegatury CBA w styczniu zatrzymali pięć osób a w lutym br. trzy osoby w śledztwie dotyczącym nieprawidłowości przy reprywatyzacji w Warszawie. Wśród zatrzymanych był m.in. były urzędnik ze stołecznego ratusza, prawnik, były z-ca dyrektora Biura Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy i dwie inne osoby z tego biura, pracujące w momencie zatrzymania w jednostkach samorządowych Warszawy.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (2)

  • W jakim kraju żyjemy, 2017-05-12 08:59:53

    Do Taka Polska...: Niemal pięć lat temu o dziwnych sprawach wokół gospodarki odpadami czyli ulubionej niszy mafii na łamach Portalu Samorządowego donosił Prezydent Inowrocławia... Dzisiaj znając skalę skorumpowania - nie dziwi to, że żadna instytucja nie zainteresowała się wówczas na poważnie jego... sygnałami... portalsamorzadowy.pl/gospodarka-komunalna/jezeli-komus-sie-wydaje-ze-mnie-zastraszy-amp-8211-to-sie-myli,39823.html  rozwiń
  • Taka Polska..., 2017-05-11 21:30:19

    Warto to przeczytać bo rzadko w przestrzeni publicznej trafia się na taką trafną diagnozę... Na podstawie własnych obserwacji do listy skorumpowanych instytucji publicznych dodałbym Najwyższą Izbę Kontroli oraz Urząd Ochrony Konsumenta i Konkurencji... wpolityce.pl/polityka/339363-sedzia-morawski-p...owiedzial-w-oxfordzie-prawde-o-korupcji-i-bronil-dobrego-imienia-polski-to-dlatego-media-i-politycy-atakuja-go-i-manipuluja-jego-slowami  rozwiń