PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawa: Stolica może stanąć w korkach, bo zaprotestują mieszkańcy

  • GP    25 maja 2016 - 09:19
Warszawa: Stolica może stanąć w korkach, bo zaprotestują mieszkańcy

Protest na południu Warszawy może skomplikować wyjazd ze stolicy, a rusza długi weekend. (fot.:wikipedia.org/domena publiczna)

•Wyjazd ze stolicy w środę popołudniu (25 maja) będzie utrudniony, zwłaszcza na kierunkach zachodnim i południowym.
• Mieszkańcy Warszawy chcą blokować drogę krajową numer 50, która prowadzi do autostrady A2 i innych arterii południa stolicy.
Na środę (25 maja) zapowiedziano protest w Warszawie. Mieszkańcy stolicy będą protestować przeciwko budowie linii energetycznej, która przebiegać ma blisko ich mieszkań.

Mieszkańcy wyjdą na krajową drogę nr 50. Jej wyjazd będzie blokowany w godzinach popołudniowych, od 16.00 do 20.00. Utrudni to wszystkim wyjeżdżającym na długi weekend dojazd do autostrady A2 albo dróg ekspresowych S7 i S8.

Czytaj: Jakie ciekawostki czekają na nas w muzeach w tym roku?

DK50 jest arterią komunikacyjną, która prowadzi na południe i przecina się z innymi drogami, które będą kluczowe dla jadących na południe kraju. Policja zaleca skorzystanie z objazdów, bo protest na pewno wywoła poważne utrudnienia w ruchu.

Powodem protestu jest budowa linii elektroenergetycznej 400 kV Kozienice - Ołtarzew.

Protest mieszkańców jest wywołany rosnącymi obawami o zdrowie osób, które będą mieszkać w pobliżu nowej inwestycji. Budowa była poprzedzona szeregiem spotkań informacyjnych i konsultacji. Nie dały one jednak rezultatów, czy uspokojenia nastrojów. Sprawa budowy linii 400 kV wciąż jest otwarta. Środowy protest raczej nie zakończy sprawy.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.