PARTNER PORTALU
 • BGK

Warszawa: Tablice smoleńskie znikną. Konserwator zabytków wyda decyzję

 • jm    10 sierpnia 2016 - 19:44
Warszawa: Tablice smoleńskie znikną. Konserwator zabytków wyda decyzję

Jarosław Kaczyński, prezes PiS jest oburzony decyzją warszawskiego konserwatora zabytków o usunięciu tablic smoleńskich. (fot.: Piotr Drabik/flickr.com/CC BY 2.0)

• W piątą rocznicę katastrofy Smoleńskiej (10 kwietnia) w Warszawie pojawiły się tablice upamiętniające ofiary wypadku lotniczego.
• Ustawiono je bez informowania o tym miasta.
• Teraz konserwator zabytków wyda decyzję odnośnie ich dalszych losów, a konkretnie o ich usunięciu.
• Jarosław Kaczyński, prezes PiS uważa, że to działania o charakterze skandalicznym.
Sprawą tablic smoleńskich zajął się stołeczny konserwator zabytków. Ma on wydać decyzję o usunięciu tablic upamiętniających ofiary katastrofy w Smoleńsku, które pojawiły się w mieście w piątą rocznicę wydarzenia, tj. 10 kwietnia - informuje TVN Warszawa.

Mają zniknąć tablice sprzed Pałacu Prezydenckiego i ratusza. Głaz przed ratuszem ma być zabrany w przyszłym tygodniu. Z kolei Kancelaria Prezydenta zadeklarowała, że sama usunie tablice, by postawić je ponownie już legalnie.

Jarosław Kaczyński, prezes PiS jest oburzony decyzją warszawskiego konserwatora zabytków o usunięciu tablic. - To działania o charakterze skandalicznym, skrajnie niemoralnym i całkowicie niemieszczącym się w polskiej kulturze - mówił w środę (10 sierpnia) podczas konferencji prasowej.

W opinii Kaczyńskiego, formacja rządząca w stolicy "chce dokonać głębokiej weryfikacji naszej świadomości narodowej, naszej tradycji". - To było do tej pory charakterystyczne dla najeźdźców różnego rodzaju - podkreślił Kaczyński.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


KOMENTARZE (4)

 • emigrant, 2016-08-11 11:52:06

  Chory z nienawiści maały człowieczek....typowy HOMOSOVIETICUS....żal mi tylko Polaków......
 • marek zakrzewski, 2016-08-11 08:59:05

  Onegdaj w krzakach parku w Kozłówce natknąłem się na leżący pomnik. Prezydenta, ostatecznie, Polski, niejakiego Bieruta Bolesława. Wcześniej w dumnym rozkroku stał na postumencie w Lublinie. Ku wiecznej chwale PRL. Tak kończą jedynie słuszne symbole!
 • góral , 2016-08-11 08:34:27

  Kaczynski jest najeźdzcą w naszym kraju i należy go czym prędzej wyekspediować na górę Synaj