PARTNER PORTALU
  • BGK

Warszawski ratusz: Komitet budowy pomników nie zwrócił się do nas z formalnym wnioskiem

  • PAP/JS    12 kwietnia 2017 - 14:42
Warszawski ratusz: Komitet budowy pomników nie zwrócił się do nas z formalnym wnioskiem
Społeczny Komitet Budowy Pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej nie zwrócił się do miasta z formalnym wnioskiem o pozwolenie na budowę. (Fot. pixabay)

Społeczny Komitet Budowy Pomników prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz Ofiar Tragedii Smoleńskiej nie zwrócił się do nas z formalnym wnioskiem o pozwolenie na budowę. Zatem nie mamy tu żadnych działań do podjęcia - podkreśliła Agnieszka Kłąb ze stołecznego ratusza.
Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że rozpoczyna się konkurs, który ma wyłonić autorów projektów pomników smoleńskich. Pomniki, jak poinformował Jacek Sasin (PiS) mają stanąć na osi ulicy Michała Tokarzewskiego-Karaszewicza oraz u zbiegu ulic Krakowskie Przedmieście i Karowej.

"Komitet w ciągu kilku lat, w czasie których mówi o budowie pomnika, nie zwrócił się do miasta z formalnym wnioskiem w tej sprawie. Zatem nie mamy tu żadnych działań do podjęcia" - powiedziała  zastępca rzecznika stołecznego ratusza Agnieszka Kłąb.

"Ponadto trzeba podkreślić, że decyzję co do lokalizacji i budowy pomnika podejmuje Rada Miasta Warszawy, przy ważnej roli stołecznego konserwatora zabytków - jego opinia jest tu kluczowa" - dodała Kłąb.

Podkreśliła, że jeśli komitet zwróci się z wnioskiem o pozwolenie, to "rozpocznie się analizowanie m.in. pod kątem własności działki i pod względem konserwatorskim". Kłąb oceniła też, że podane na środowej konferencji informacje dot. planowanej lokalizacji pomników "nie były zbyt precyzyjne". 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.