PARTNER PORTALU
  • BGK

Wassermann o kandydowaniu na prezydenta Krakowa: nie ma żadnych decyzji

  • PAP/AH    12 października 2017 - 14:17
Wassermann o kandydowaniu na prezydenta Krakowa: nie ma żadnych decyzji
Małgorzata Wassermann jest przewodniczącą komisji śledczej w sprawie Amber Gold. Fot. Sejm

Nie ma żadnych decyzji; ani partii, ani klubu, ani mojej ws. kandydowania w wyborach na prezydenta Krakowa - powiedziała Małgorzata Wassermann (PiS). Jak dodała, "nie ma w tej sprawie żadnych decyzji i nie ma czego ogłaszać".
- Od sześciu lat, przy każdych wyborach, najczęściej zawsze z prasy, dowiaduję się, że jestem kandydatką na jakieś stanowisko - powiedziała w czwartek w telewizji wPolsce.pl Małgorzata Wassermann. - O ile pamiętam byłam kandydatem w wyborach na prezydenta Krakowa, które odbywały się cztery lata temu. I też dowiedziałam się o tym z mediów - przypomniała posłanka PiS.

- W związku z powyższym, mogę powiedzieć tak: nie ma żadnych decyzji, ani partii, ani klubu, ani mojej. I nie ma czego ogłaszać. Po prostu nie ma w tym zakresie żadnych decyzji - oświadczyła Wassermann. 

Na giełdzie nazwisk na fotel prezydenta Krakowa pojawiła się również Jadwiga Emilewicz. Taki pomysł na kandydatkę ma Jarosław Gowin, ale jego zdania nie podziela PiS, które proponuje swoją kandydaturę, również żeńską, choć więcej wówczas nie ujawniono. 

Co ciekawe, jak wynika z sondażu przeprowadzonego pod koniec sierpnia przez Kantar Millward Brown na zlecenie jednego z ugrupowań badających sytuację przedwyborczą w Krakowie, Małgorzata Wassermann ma duże szanse na wygraną, gdyby doszło do takiego rozdania. 

Obecnie, tylko błąd statystyczny daje prezydentowi Jackowi Majchrowskiemu przewagę nad prawdopodobną kandydatką PiS w I turze wyborów.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.