PARTNER PORTALU
  • BGK

We wtorek pogrzeb Władysława Bułki, byłego posła i senatora RP

  • KDS    6 czerwca 2017 - 08:41
We wtorek pogrzeb Władysława Bułki, byłego posła i senatora RP
Wójt Gminy Lipowa odwiedził Władysława Bułkę z okazji 80 urodzin (lipowa.pl)

We wtorek (6 czerwca) w parafii p.w. św. Bartłomieja w Lipowej (woj. śląskie) odbędzie się pogrzeb Władysława Bułki, byłego posła i senatora z Żywiecczyzny. Msza rozpocznie się o godz. 15.
Władysław Bułka urodził się 29 marca 1936 w Rycerce Górnej. Mieszkał w Lipowej, urokliwej miejscowości na Żywiecczyźnie. Zmarł w sobotę (3 czerwca), w wieku 81 lat. Mieszkańcy Lipowej wspominają, że tak bogatym życiorysem mógłby obdzielić kilka osób. W swoim życiu pełnił wiele funkcji. Był założycielem i pierwszym redaktorem naczelnym "Gazety Żywieckiej", związkowcem, politykiem, poseł na Sejm II i III kadencji, senator V kadencji.  

- Roku temu, kiedy z okazji 80. urodzin odwiedził go z życzeniami od mieszkańców wójt Jan Góra, wówczas mimo słusznego wieku humor pana Władysława nie opuszczał. Na pytanie, co teraz porabia, odpowiadał w swoim ulubionym stylu, starym góralskim dowcipem: - Różnie, jak mam czas, to siedzę i myślę, a jak nie mam, to tylko siedzę - wspomina Szymon Wróbel z Urzędu Gminy Lipowa.  

W 2015 roku w wywiadzie udzielonym do "Echa Gminy Lipowa" o swoich politycznych korzeniach mówił tak: - Od początku byłem związany z lewicą. Gazeta, w której pracowałem tak mnie jakoś ukierunkowała. Po wojnie była bieda i hasła komunistyczne wydawały się słuszne, pozytywne. Nie poszedłem do PSL ani do Stronnictwa Demokratycznego, tylko do lewicy, nie było innej możliwości. Wiedziałem, że przed lewicą stoją duże szanse na rozwój i popierałem ten program. To miało być dla ludzi, niestety nie wszystko było słuszne. Pamiętałem o słowach ojca, który mówił jak do wojska szedłem: „Do przodu się nie pchaj, z tylu nie zostań, kaprala słuchaj, a swoje sobie rób”. To taka teza mi przyświecała w życiu i dobrze na tym wychodziłem. 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.