PARTNER PORTALU
 • BGK

Wicemarszałek: Wojewoda pomorski powinien zostać natychmiast wymieniony

 • PAP/AT    21 sierpnia 2017 - 12:28
Wicemarszałek: Wojewoda pomorski powinien zostać natychmiast wymieniony
Nie chcemy partiokracji Nawałnice: PiS reaguje serią wydarzeń PR-owych - powiedział wicemarszałek Sejmu (Stanisław Tyszka, fot.facebook.com/stanislaw.tyszka)

Wojewoda pomorski Dariusz Drelich jest jedną z osób najbardziej winnych tej sytuacji i powinien zostać natychmiast wymieniony - powiedział wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15) o działaniach po nawałnicach.
• Wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka powiedział, że Kukiz'15 apeluje o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej na terenach zniszczonych przez nawałnice w pierwszej połowie sierpnia.

• Jak zaznacza usprawniłoby to zarządzanie kryzysem, koordynację służb, dlatego, że one by podlegały jednej osobie.

• Jednocześnie, jak ocenił, wojewoda pomorski powinien zostać natychmiast wymieniony.

Tyszka pytany w programie "Rzecz o polityce" portalu internetowego RP.pl, jak ocenia działania rządu po nawałnicach, powiedział, że "państwo zadziałało zbyt wolno, opieszale". Jego zdaniem PiS "po niewczasie reaguje serią wydarzeń PR-owych".

Jak dodał Kukiz'15 apeluje od początku o wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. W jego ocenie usprawniłoby to "zarządzanie kryzysem, koordynację służb, dlatego, że one by podlegały jednej osobie".

Zdaniem wicemarszałka Sejmu wojewoda pomorski Dariusz Drelich "jest jedną z osób najbardziej winnych tej sytuacji i powinien zostać natychmiast wymieniony".

Czytaj też: Schetyna o nawałnicach: W takich sytuacjach musi zostać uruchomiony system antykryzysowy

Pytany, czy ta sytuacja pokazała, że premier Beata Szydło nie sprawdza się w roli osoby koordynującej prace rządu Tyszka odpowiedział, że "premier nigdy nie była osobą, która by miała za sobą znaczną siłę polityczną i autorytet pozwalające jej rzeczywiście podporządkować sobie, koordynować wszystkich ministrów w rządzie". Zdaniem wicemarszałka "taką osobą w partii rządzącej jest Jarosław Kaczyński".

"Jest coś jakby bardzo niezdrowego z naszym systemem ustrojowym, że to nie on jest premierem, tylko osoba wyznaczona ze względów PR-owych" - powiedział wicemarszałek Sejmu.

W pierwszej połowie sierpnia - szczególnie w nocy z 11 na 12 sierpnia - nad Polską przeszły nawałnice, które spowodowały liczne zniszczenia. Bilans ofiar śmiertelnych wynosi sześć osób, w tym dwie nastolatki, które przebywały na obozie harcerskim w miejscowości Suszek; poszkodowanych zostało 54 osób, w tym 15 strażaków. Usuwając skutki nawałnic, strażacy interweniowali już blisko 23 tys. razy, najczęściej na Kujawach i Pomorzu, w Wielkopolsce, na Pomorzu oraz na Dolnym Śląsku. Uszkodzonych zostało ponad 4 tys. budynków, z czego ponad 3 tys. to budynki mieszkalne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
KOMENTARZE (3)

 • TENSAM, 2017-09-03 08:26:22

  JUŻ PORA WYRZUCIĆ TYSZKE OPIERDALACZA
 • glomar, 2017-08-23 13:47:50

  Panie Tyszka, pan tez ciągnął samolot OLT Expres? wraz z marszałkiem platformerskim?
 • ANNA, 2017-08-22 00:26:46

  Mnie bardzo interesuje na jakich materiałach opierają się krytycy działań rządu.W Tv widać linie energetyczne poskręcane jak papierowe,ok.80 tys. ha lasu leży pokotem, paraliżując obszar pod kazdym względem. Panie Tyszka, do roboty!