PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceminister Jerzy Szmit podał się do dymisji

  • pt/PAP    29 września 2017 - 10:40
Wiceminister Jerzy Szmit podał się do dymisji
Wicemnister Jerzy Szmit (fot. mib.gov.pl)

Wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit podał się w piątek do dymisji. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło.
- Podałem się do dymisji z dniem dzisiejszym. Powody są osobiste. Dymisja została przyjęta przez premier Beatę Szydło" - powiedział Szmit w piątek  (29 września).

W ministerstwie infrastruktury i budownictwa zajmował się m.in. sprawami budowy dróg i transportu drogowego. Koordynował też rozmowy dotyczące transportu drogowego z Rosją.

Zajmował się także kontaktami z Federacją Rosyjską w sprawie zezwoleń dla polskich przewoźników. Jeszcze w czwartek w Sejmie Szmit uzasadniał posłom przygotowany przez resort projekt ustawy, który ma uregulować zasady funkcjonowania rynku przewozu osób. Chodzi m.in. o działalność platform taksówkowych, m.in. Ubera.

Szmit był posłem na Sejm RP w latach 2011-2015, członkiem Komisji Finansów, Komisji Infrastruktury, Przewodniczący podkomisji stałej ds. Transportu Drogowego i Drogownictwa.

Wcześniej był senatorem RP w latach 2005-2007, przewodniczącym komisji Samorządu Terytorialnego i Administracji Publicznej.

Szmit był radnym olsztyńskiej Rady Miasta, a w latach 1998-1999 r. marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego. Od  2009 do 2010 zajmował stanowisko zastępcy prezydenta Olsztyna. 

Ukończył studia na Wydziale Geodezji Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie oraz na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.