PARTNER PORTALU
 • BGK

Wiceminister Szefernaker o kandydacie na prezydenta Lublina: młodość i dynamizm

 • PAP/AKC    7 maja 2018 - 12:38
Wiceminister Szefernaker o kandydacie na prezydenta Lublina: młodość i dynamizm
Tułajew wspierał kampanię prezydenta Andrzeja Dudy (fot. tulajew.pl)

Paweł Szefernaker, poseł PiS i sekretarz Stanu w MSWiA, poparł kandydaturę Sylwestra Tułajewa ze Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Lublina. Wiceminister oficjalnie życzył Tułajewowi zwycięstwa w wyborach.
 • W Lublinie PiS postawiło na młodość, na dynamizm – powiedział wiceminister SWiA Paweł Szefernaker o kandydacie Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Lublina, pośle PiS Sylwestrze Tułajewie.
 • Wiceminister życzył Tułajewowi zwycięstwa w wyborach na prezydenta Lublina. Zarzucił też arogancję prezydentowi Żukowi, w związku z jego wypowiedzią o Tułajewie.
 • W dniu ogłoszenia jego kandydatury na prezydenta Lublina, Żuk powiedział dziennikarzom, że "nie zna Sylwestra Tułajewa".

Szefernaker na wspólnej konferencji prasowej z Tułajewem przypomniał, że poseł na jego zaproszenie był zaangażowany w kampanię prezydencką Andrzeja Dudy.

- Jest bardzo dużo podobieństw z początku kampanii Sylwestra Tułajewa i Andrzeja Dudy - ocenił Szefernaker. Jak zauważył urzędujący wówczas prezydent Bronisław Komorowski mówił, że nie zna Andrzeja Dudy, a podobnie teraz wyraża się o Tułajewie obecny prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

- Jak tylko usłyszałem wypowiedź prezydenta Żuka, o tym, że nie zna posła Tułajewa, doszedłem do wniosku, że trzeba tutaj przyjechać i głośno o tym powiedzieć. Niestety, w wielu samorządach wielu prezydentów, to lokalni "Bronisławowie Komorowscy", mają również sukcesy, inwestycje, ale nie są prezydentami na miarę XXI wieku - ocenił wiceszef SWiA.

Szefernaker zarzucił arogancję prezydentowi Żukowi, w związku z jego wypowiedzią o Tułajewie. - Ile trzeba mieć w sobie arogancji, żeby powiedzieć, że nie zna się dobrze człowieka, który dwie kadencje był radnym rady miasta Lublina, złożył kilkaset interpelacji. Przecież ktoś, na te interpelacje odpisywał, pan prezydent się pod tym podpisywał, wiedział komu odpisuje - podkreślił wiceminister.

- Zbyt wiele jest arogancji w samorządzie, zbyt wiele osób, które są pewne swoich zwycięstw, są pewne, że nie można ich krytykować, są pewne, że będą rządzić samorządami na zawsze. Stąd dwukadencyjność, którą wprowadziło PiS - dodał.

Wiceminister życzył Tułajewowi zwycięstwa w wyborach na prezydenta Lublina. - Najpierw cię ignorują, później się z ciebie śmieją, później z tobą walczą, a na końcu wygrywasz - przypomniał znane powiedzenie.

Tułajew powiedział, że działa społecznie od 2001 r. Był członkiem rady dzielnicy Czechów Północny, a następnie przez dziewięć lat radnym rady miasta Lublin. W pierwszej kadencji swojej obecności w radzie złożył 88 interpelacji, zaś w drugiej - 97.

- Te interpelacje dotyczyły podstawowych problemów mieszkańców naszego miasta, one nadal nie są rozwiązane. Przede wszystkim problemy z zatrudnieniem młodych mieszkańców miasta, problemy komunikacyjne, związane z infrastrukturą drogową - podkreślił poseł.

- Mimo, że byłem radnym opozycyjnym wiele rzeczy udało się zrobić, choćby nowe miejsca parkingowe, modernizacje dróg, czy termomodernizacje obiektów oświatowych. Tych spraw udało się zrobić dużo, bo działałem razem z mieszkańcami, wsłuchiwałem się w ich problemy - dodał Tułajew.

W dniu ogłoszenia jego kandydatury na prezydenta Lublina, Żuk powiedział dziennikarzom, że "nie zna Sylwestra Tułajewa".

- On był bardzo krótko w radzie miasta, jako radny i szybko znalazł się w parlamencie. Trudno jest mi dzisiaj oceniać jego wiedzę na temat Lublina, koncepcje, czy nowe projekty. Wyrażam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, a nie politycznie - mówił wtedy Żuk.

W kolejnych wypowiedziach w mediach Żuk precyzował, że "nie zna dobrze Tułajewa" i że w radzie miasta Tułajew głównie zajmował się krytykowaniem inicjatyw prezydenta, a gdy został posłem nie utrzymywał kontaktów z prezydentem Lublina, w odróżnieniu od innych posłów, także z PiS.

Jedynie Tułajew i Żuk zapowiedzieli dotychczas start wyborach na prezydenta Lublina.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.