PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceprezydenci Kalisza Karolina Pawliczak i Artur Kijewski odwołani

  • AK    9 marca 2018 - 16:09
Wiceprezydenci Kalisza Karolina Pawliczak i Artur Kijewski odwołani
Ratusz w Kaliszu (Fot. Shutterstock.com)

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński odwołał w piątek ze stanowisk swoich zastępców Karolinę Pawliczak (SLD) i Artura Kijewskiego (PiS).
O zamiarze odwołania wiceprezydentów wywodzących się z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Prawa i Sprawiedliwości prezydent Grzegorz Sapiński poinformował już kilka dni temu. Wyjaśnił, że jego decyzja to następstwo głosowania radnych PiS oraz SLD podczas lutowej sesji rady miasta. Opowiedzieli się oni wówczas za zdjęciem z porządku obrad uchwały dotyczącej połączenia Kalisza z sąsiadującą z miastem gminą Żelazków i przeprowadzenia konsultacji społecznych.

Decyzja Sapińskiego oburzyła lokalnych posłów PiS, którzy uznali, że "nie dorósł do pełnienia funkcji lidera w zjednoczonej prawicy”. Skrytykowali go Joanna Lichocka, Jan Mosiński i Piotr Kaleta.

W obszernej rozmowie z PortalSamorzadowy.pl opublikowanej w czwartek Grzegorz Sapiński zadeklarował, że nie boi się posłów PiS. - Samorząd ma być niezależny od partii - powiedział.

- Skoro radni PiS wspólnie z radnymi innych partii głosowali przeciw możliwości ubiegania się o poszerzenie miasta, to o czym my tu mówimy? Moim obowiązkiem jest dbać o interes Kalisza. Jeżeli partie chcą zyskać sympatię mieszkańców innych miejscowości kosztem rozwoju mojego miasta, to ja się temu sprzeciwiam - powiedział naszemu reporterowi.

Grzegorz Sapiński to jedna z najbardziej znanych postaci, które przystąpiły do nowej partii Jarosława Gowina - Porozumienie.

Na razie nie są znane nazwiska następców odwołanych wiceprezydentów. Możliwe, że do końca kadencji ich obowiązki będą dzielić prezydent Sapiński i pierwsza wiceprezydent Barbara Gmerek.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.