PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceprezydent Częstochowy na marszałka

  • PAP    9 stycznia 2013 - 20:20
Wiceprezydent Częstochowy na marszałka

Przemysław Koperski - b. dyrektor WUP w Katowicach, obecny wiceprezydent rządzonej przez SLD Częstochowy, jest kandydatem Sojuszu na nowego marszałka województwa śląskiego. Tak zdecydowała podczas środowego posiedzenia rada regionalna śląskiego SLD.
O nominacji Koperskiego na nowego marszałka poinformował podczas briefingu prasowego przewodniczący Śląskiej Rady Wojewódzkiej SLD poseł Marek Balt. "Jednogłośnie została udzielona rekomendacja dla Przemysława Koperskiego na kandydata z ramienia Sojuszu Lewicy Demokratycznej na funkcję marszałka województwa śląskiego" - powiedział Balt.

Poinformował także, że rada wojewódzka podjęła też drugą uchwałę, która "daje zgodę na zawarcie koalicji ponad podziałami politycznymi ze wszystkimi partiami politycznymi mającymi swoich przedstawicieli wśród radnych województwa śląskiego".

Czytaj też: Radni przyjęli rezygnację śląskiego marszałka

"Chcemy, aby w tej trudnej sytuacji wszystkie partie polityczne przedstawiły swoich kandydatów do zarządu, żeby wspólnie popracować, żeby w tym województwie w końcu żyło się lepiej, żeby te problemy, które są dzisiaj, zostały rozwiązane, żeby to nie była walka polityczna, ale ciężka praca; żeby wyprowadzić województwo śląskie na drogę rozwoju" - powiedział poseł.

Zaznaczył, że propozycja zawarcia koalicji dotyczy partii politycznych, a więc nie Ruchu Autonomii Śląska, który partią nie jest". "Ich (RAŚ - przyp.red.) oczekiwania, zadania, hasła, wprowadzają podziały bardzo szkodliwe" - powiedział Balt.

Czytaj też:  Śląski marszałek podał się do dymisji

Koperski, który również uczestniczył w briefingu, ocenił, że "praktycznie sytuacja w województwie śląskim jest w tej chwili dramatyczna". "Ja jestem gotowy ponad wszelkimi podziałami politycznymi spotkać się z wszystkimi klubami radnych, z każdym radnym indywidualnie, żeby wypracować wspólne stanowisko i wspólny program wyciągnięcia województwa śląskiego z obecnej zapaści. My mamy swój pomysł" - mówił kandydat na marszałka.

Balt poinformował, że jednym z zamiarów jest zorganizowanie publicznej debaty o sytuacji w województwie. "Nasz kandydat będzie się chciał spotkać z panem Sekułą (Mirosławem Sekułą, kandydatem PO na marszałka-red.). Dobrze, żeby to było spotkanie publiczne" - powiedział poseł.

Czytaj też: Sekuła oficjalnym kandydatem na marszałka

Dotychczasowy marszałek woj. śląskiego Adam Matusiewicz (PO) złożył rezygnację w związku z chaosem w Kolejach Śląskich. Rada regionalna Platformy, która tworzy obecnie w regionie koalicję z PSL i RAŚ, rekomendowała na to stanowisko Mirosława Sekułę - obecnego wiceministra finansów, a w przeszłości szefa Najwyższej Izby Kontroli.

REKLAMA
×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.