PARTNER PORTALU
  • BGK

Wiceszef MSWiA: państwo nie może kończyć się na mieście wojewódzkim

  • PAP/rs    22 stycznia 2018 - 16:42
Wiceszef MSWiA: państwo nie może kończyć się na mieście wojewódzkim
Wszystkim powinno być bliżej do administracji rządowej - uważa wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. (Fot. Shutterstock.com)

Państwo nie może kończyć się na mieście wojewódzkim, wszystkim powinno być bliżej do administracji rządowej - uważa wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński, który w poniedziałek w Suwałkach (Podlaskie) otworzył delegaturę Podlaskiego Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.
- Państwo nie może kończyć się na mieście wojewódzkim, Chodzi o to, żeby obywatele mieli blisko do swojego państwa, do administracji rządowej w województwie, tak jak mają blisko do swoich gmin - powiedział Zieliński.

Wiceszef MSWiA dodał, że delegatura została zlikwidowana w 2009 roku przez koalicję PO-PSL i w obiekcie zostało tylko kilku urzędników delegowanych do Suwałk zajmujących się głównie sprawami paszportowymi.

Zieliński podkreślał, że "jest dużo spraw, które obywatele muszą załatwiać w administracji rządowej". - Chodzi o to, żeby wszystkim było bliżej do administracji rządowej. Z delegatury skorzystają także samorządy, instytucje i organizacje, które muszą mieć kontakt z urzędem - powiedział wiceminister.

Wojewoda podlaski Bohdan Paszkowski powiedział podczas uroczystości, że obecnie w delegaturze jest zatrudnionych 6 osób, ale urzędników będzie więcej i będzie można załatwić więcej spraw niż dotychczas.

Podlaski Urząd Wojewódzki ma teraz dwie delegatury, jedna jest w Łomży, druga w Suwałkach.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.