PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, dolnośląskie: Uszkodzone dachy i połamane drzewa po wichurach

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 06:33
Wichury nad Polską, dolnośląskie:  Uszkodzone dachy i połamane drzewa po wichurach
Senatorowie przyjęli poprawki do ustawy o spółdzielniach socjalnych (fot.shutterstock)

W nocy z czwartku (18 styczeń) na piątek (19 styczeń) strażacy na Dolnym Śląsku interweniowali ponad 230 razy w związku z przechodzącymi przez region wichurami.
Jak powiedział dyżurny Wojewódzkiego Stanowiska Koordynacji Ratowniczej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu, przez całą noc strażacy w zawiązku ze szkodami poczynionymi przez wiatr interweniowali ponad 230 razy. Wyjeżdżali przede wszystkim do usuwania powalonych drzew.

"W regionie zostało uszkodzonych kilka dachów budynków mieszkalnych i gospodarczych" - powiedział strażak. Najpoważniejsze zdarzenie miało miejsce w Stroniu Śląskim, w powiecie kłodzkim. Wiatr zerwał tam dach z domu, w którym mieszka 15 rodzin. Budynek został jeszcze w nocy zabezpieczony, a mieszkańcom udzielono schronienia. Dach zerwało również z budynku w miejscowości Mrowiny w powiecie świdnickim.

Najwięcej interwencji straż przeprowadziła w powiatach: zgorzeleckim, jeleniogórskim, lubańskim i lwóweckim. Tam też może być najwięcej awarii energetycznych. W nocy, jak podało Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego we Wrocławiu, bez prądu było na Dolnym Śląsku około 8 tys. odbiorców.

Według służb, nikt w regionie z powodu wichury nie został ranny.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.