PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, kujawsko-pomorskie: Brak prądu. Śnieg zerwał linie energetyczne

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 09:50
Wichury nad Polską, kujawsko-pomorskie: Brak prądu. Śnieg zerwał linie energetyczne
Powodem awarii linii energetycznych jest ciężki, marznący śnieg, który zrywa linie (fot.pixabay.com)

W związku z wichurami i opadami śniegu przechodzącymi od czwartku (18 stycznia) nad Polską, kujawsko-pomorscy strażacy interweniowali około 40razy. Po załamaniu pogody prądu w regionie nie ma ok. 1,4 tys. odbiorców.
Dyżurny operacyjny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej powiedział, że przez ostatnią dobę w związku z opadami śniegu i silnymi wiatrami strażacy podjęli ok. 40 interwencji. Strażacy głównie usuwali wiatrołomy, pomagali przy kolizjach drogowych i wyciąganiu aut z rowów, które wjeżdżały do nich z powodu śliskiej nawierzchni i trudnych warunków. Służby nie odnotowały osób poszkodowanych.

Czytaj też: Szkody po przejściu orkanu Fryderyka. Premier zapowiada pomoc poszkodowanym

"Na szczęście nic tragicznego nie wydarzyło się w naszym regionie w nocy z czwartku na piątek w związku z załamaniem pogody. Nie było chociażby utrudnień na kolei. Enea podawała z samego rana, że prądu nie ma 1085 odbiorców, głównie w okolicach Bydgoszczy, Tucholi, Nakła nad Notecią i Świecia. Powodem jest ciężki, marznący śnieg, który zrywa linie. Szkody mają zostać usunięte nawet do godziny 10. Z danych Energi z drugiej części województwa wynika, że bez prądu jest 300 odbiorców w Radziejowie, Włocławku, Toruniu i Rypinie" - powiedział rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól.

Ostrzeżenie meteorologiczne dla województwa kujawsko-pomorskiego zostało odwołane.

 

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.