PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, łódzkie: Brak prądu i utrudnienia na drogach

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 08:20
Wichury nad Polską, łódzkie: Brak prądu i utrudnienia na drogach
Wichura wyrządziła w regionie łódzkim mniej strat łagodniej niż się spodziewano (fot.shutterstock)

Ponad 5,1 tys. odbiorców woj. łódzkiego pozbawionych zostało prądu wskutek wichury przechodzącej z czwartku (18 stycznia) na piątek (19 stycznia) - wynika z informacji Wojewódzkiego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Łodzi.
Według Centrum Zarządzania Kryzysowego (CZK) uszkodzonych zostało 16 linii średniego napięcia, 136 podstacji zostało wyłączonych. Najwięcej odbiorców bez prądu jest w rejonie Pabianic, Sieradza, Tomaszowa Mazowieckiego, Zgierza, Łowicza, Bełchatowa i Piotrkowa Trybunalskiego.

Energetycy zapowiadają, że awarie usuwane są na bieżąco.

Jak informuje dyżurny CZK w jednej z miejscowości w powiecie bełchatowskim wiatr uszkodził krzyż na kościele. Do czasu jego naprawy budynek został wyłączony z użytkowania publicznego. Z kolei w miejscowości Turów w gminie Wieluń z powodu podmuchu wiatru przewrócił się samochód ciężarowy. Kierowcy nic się nie stało.

Czytaj też: Szkody po przejściu orkanu Fryderyka. Premier zapowiada pomoc poszkodowanym

Zdaniem dyżurnego, zapowiadana wichura mimo wszystko wyrządziła w regionie łódzkim mniej strat łagodniej niż się spodziewano. Jego słowa potwierdzają strażacy.

Z informacji uzyskanej w piątek rano  w Wojewódzkiej Komendzie Straży Pożarnej wynika, że w regionie nie odnotowano poważniejszych zdarzeń. W związku z wiatrem strażacy interweniowali 34 razy - głównie przy usuwaniu połamanych drzew i konarów.

Jak informują służby miejskie, w związku z opadami śniegu w nocy na ulicach Łodzi pracowało ponad 90 pługosolarek.

Padający śnieg spowodował natomiast utrudnienia w czwartek wieczorem. Na ulicach Łodzi tworzyły się korki, autobusy i tramwaje jeździły z opóźnieniem. Zdarzyło się, że problem z dojazdem do pacjentów miały karetki pogotowia.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!
REKLAMA
×
  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.