PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, lubuskie: Powalone drzewa i uszkodzone budynki

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 07:42
Wichury nad Polską, lubuskie: Powalone drzewa i uszkodzone budynki
Wiatr nie wywołał poważnych awarii energetycznych (fot.shutterstock)

Lubuska straż pożarna odnotowała 56 interwencji związanych z warunkami pogodowymi, głównie z wiatrem. Nie było poszkodowanych – poinformował oficer dyżurny lubuskiej Państwowej Straży Pożarnej.
Strażacy usuwali zerwane przez wiatr gałęzie i konary oraz powalone drzewa, było kilka przypadków uszkodzenia opierzeń budynków.

Jak poinformował dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubuskiego Urzędu Wojewódzkiego Krzysztof Kołcz, zjawisko w woj. lubuskim miało bardzo łagodny przebieg.

Dodał, że wiatr nie wywołał poważnych awarii energetycznych. W piątek rano prądu nie miało 135 odbiorców w powiecie żarskim.

Najsilniejsze porywy wiatru, którego prędkość dochodziła do 100 km/h, wystąpiły chwilowo na południu regionu. W Zielonej Górze największe osiągnęły 68 km/h, a w Słubicach maksymalnie 58 km/h.

Z porannych meldunków służb drogowych wynika, że wszystkie drogi krajowe w regionie mają nawierzchnie czarne i mokre. Lokalnie ślisko jest na kilku drogach kategorii wojewódzkiej w północnej części regionu, m.in. w rejonie Gorzowa Wlkp., Strzelec Krajeńskich czy Drezdenka.

Znacznie trudniejsze warunki do jazy panowały w czwartek popołudniu i wieczorem po opadach śniegu, które przeszły nad regionem.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.