PARTNER PORTALU
  • BGK

Wichury nad Polską, małopolskie: Ponad tysiąc mieszkańców bez prądu

  • PAP/AT    19 stycznia 2018 - 08:15
Wichury nad Polską, małopolskie: Ponad tysiąc mieszkańców bez prądu
Wichury: Bez prądu pozostaje 1 tys. 80 odbiorców, najwięcej w powiecie wielickim i chrzanowskim (fot.pixabay.com)

W związku z silnym wiatrem strażacy odnotowali minionej nocy w Małopolsce aż 36 interwencji. Ich interwencje polegały głównie na usuwaniu powalonych drzew. Wiatr uszkodził dachy dwóch budynków gospodarczych i jednego mieszkalnego. Bez prądu jest w regionie ponad tysiąc odbiorców.
Jak poinformował dyżurny Wojewódzkiej Straży Pożarnej najwięcej interwencji - po 11 było w nocy w powiatach wadowickim i krakowskim. Dotyczyły one głównie usuwania wiatrołomów. Nad ranem przy ul. Ujastek w Nowej Hucie powalone drzewo uszkodziło tramwajową sieć trakcyjną - zostało ono już usunięte.

Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego podało w piątek (19 stycznia) rano, że wszystkie drogi krajowe i wojewódzkie są przejezdne. Nie ma też problemów z komunikacją kolejową. Port lotniczy w Balicach przejął dwa połączenia przekierowane z Katowic.

Czytaj też: Szkody po przejściu orkanu Fryderyka. Premier zapowiada pomoc poszkodowanym

"Bez prądu pozostaje 1 tys. 80 odbiorców, najwięcej w powiecie wielickim i chrzanowskim. W trakcie naprawy jest 21 stacji średniego napięcia" - powiedziała rzeczniczka wojewody małopolskiego Joanna Paździo.

W nocy z czwartku na piątku na Kasprowym Wierchu najsilniejsze podmuchy wiatru odnotowane ok. godz. 1 wynosiły 111 km /h. W Zakopanem powodowały one zamiecie śnieżne.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!


×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.